EŞİNE ENDER RASTLANAN VEFA ÖRNEĞİ

  • 5.05.2012 00:00

 

       Yazılarıma bir müddet ara vermek zorunda kaldım.Bir türlü elim kaleme gitmedi.Sebebi ise çok sevdiğim  yurt dışında bulunan 42 yaşındaki yeğenim Akın'ın vefatı. Daha gençti Almanya'dan gelip buraya yerleşmek istiyordu.Ölüm haberini aldığımda İstanbul'daydım . Tabii üzüldüm,ama takdiri ilahi yapacak bir şey yok. Hepsi Allah'dan(c.c).Netice olarak hepimiz ona döndürüleceğiz, ama erken ama geç. Hafta sonuna gelmesi dolayısıyle cenazenin nakil işlemleri bir hayli uzadı. Defin işini de ancak 25Nisan Çarşamba günü yapabildik. Allah rahmet eylesin,geride kalanlara da hayırlı ömür ve sabır versin. Benim burada asıl vurgulamak istediğim yazımın başlığında da belirttiğim gibi eşine ender rastlanan bir vefa örneği.
        Vefat eden yeğenimin Almanya'daki çocukluk arkadaşları , düşünün gurbet ellerde birkaç arkadaş , çocuklukları bir arada geçmiş ama bu arkadaşlık  son güne kadar devam etmiş. Yeğenimin bu arkadaşlarından bir kısmı ailesi dönüş yaptığı için Türkiyeye gelip yerleşmişler. İstanbul'da vefat haberini alır almaz uçağa atladığı gibi Almanya'ya gidiyor,Oradan cenazenin defin işlemlerini sonuna kadar takip edip cenaze ile birlikte Türkiye'ye geliyorlar, defin işlemi birgün uzamasına rağmen tekrar Salıbeyler'e gelip beraber büyüdüğü,beraber oynadığı arkadaşını kendi eliyle toprağa veriyor. Defin işleminden sonra biliyorsunuz hoca efendi  defnedilen mevtaya talkım verir . Merhum  Akın'ın arkadaşları imamın talkımından sonra bir saate yakın mezarın başında Kur'an okuyup dua  ettiler.
          Bu arkadaşlar ki Akın için İstanbulda kalacak bir yer, ve tutacak bir iş bulmuşlar , yeğenim de yakında dönmek için hazırlanıyordu , ama  kısmet olmadı Rabbimin  planı daha başka imiş.
         Boşuna dememişler  ''dost kara günde belli olur ''diye.
         Hakan,Sinan,Metin ve Okay  Albayrak kardeşlerden allah razı olsun allah herkese böyle vefalı arkadaşlar nasib etsin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • GOCA BOLULU
    GOCA BOLULU
    5.10.2011 10:15

    ABDULLAH HOCAM KARANLIK AMA GERÇEK BİR TABLO ÇİZMİŞ ANCAK, BU ÜLKE İŞSİZLİK SORUNUNU AŞABİLMİŞ DEĞİL. DEVLET MEMURUNUN İŞ GARANTİSİ VARKEN ÇALIŞANIN HATTA ESNAFIN İŞ GARANTİSİ YOKTUR. ANCAK SAĞLIK HARCAMALARININ DÜŞÜRÜLMESİNDE HEKİMLERİMİZE DE GÖREV DÜŞMEKTEDİR. KENDİLERİNE YAKIN MARKAJ ÇALIŞAN TIBBİ MÜMESSİLLERİN PROMOSYONLARINA İTİBAR ETMEMELİLER. KORUYUCU HEKİMLİĞE ÖNEM VERİLMELİ HASTALANDIKTAN SONRA NE YAPILMALI DEĞİL, HASTALANMAMAK İÇİN NE YAPILMALININ YOLLARI ARANMALIDIR.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız