BTSO’da hızlı tren semineri

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılması planlanan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı ile ilgili seminer gerçekleştirildi.

BTSO’da hızlı tren semineri
14.12.2023 - 23:38
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın sunumuyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılması planlanan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı ile ilgili seminer gerçekleştirildi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar; “Modern dünyanın hareketliliğini ve bağlantısını şekillendiren önemli bir unsur Yüksek Hızlı trenlerdir. Yüksek Hızlı Tren, şehirler arası ticareti ve ekonomik faaliyetleri canlandırma potansiyeline sahiptir. Ürünlerin daha hızlı ve düşük maliyetlerle taşınabilmesi, iş dünyası için büyük bir avantaj sağlar. Ticaretin ve iş ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunarak ekonomik büyümeyi teşvik eder. Bu konuda da Ankara- İstanbul Yüksek Hızlı Tren güzergahının ilimizden de geçecek şekilde düzenlenerek, bu büyük hizmetin ilimize ve bölgemize de kazandırılması gerekmektedir” dedi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Alemdar’ın konuşmasının ardından, Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Şamandar, “Ankara- İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattında Güzergah Seçimi” konulu sunumunu yaptı.

Prof.Dr. Ayhan Şamandar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca planlanan Ankara- İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı projesi hakkında bilgiler vererek, Bolu’nun bu projeden en verimli şekilde nasıl faydalanabileceği konusunda birçok öneride bulundu.

Seminer, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Haber İbrahim Atalay


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız