Bisiklet jantlarından daraba yaptı

Bisiklet jantlarından daraba yaptı
7.06.2022 - 13:01
Haber Merkezi

Geri dönüşüm jantlarını değerlendirerek bahçesine çit yapan Yaşar Onur; yaptığı işin dünyada bir benzeri olmadığını iddia etti.

Yüzlerce bisiklet jantını bir araya getirerek Dağ Kentteki evinin bahçe duvarlarını bisiklet jantları ile çit gibi ören Yaşar Onur'un geri dönüşüm mucizesini görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Aslen Mengen İlçesinin Köprübaşı Köyünden olan ve yıllardır Bolu'da bisikletçilik yapan Yaşar Onur;
 "20 yıldır bu mesleği yapıyorum. Bisiklet tamircisiyim, aynı zamanda her yıl bahar aylarında başlayan bisiklet mevsimine işletmemden hizmet veriyorum" dedi.

Onur; "Bolu bisiklet sporu için çok uygun fiziki şartlara sahip ve bu işi büyük bir maharet ve ustalıkla yapan gruplar, dernekler ve kişiler var." diyerek bahçesinde çit olarak değerlendirdiği geri dönüşüm jantları ile ilgili şunları kaydetti.

"Ben yirmi yıldır bu bisiklet işiyle uğraşıyorum. Bu mesleği yaparken kılı kırk yaran, inceleyen, bu mesleği bir sanat olarak kabul eden bir yapım var.
Baktım ve düşündüm; neden olmasın dedim. Sonra bu geri dönüşüme gidecek, hurdaya çıkacak yüzlerce bisiklet jantını değerlendirmeye karar verdim."

Onur Bisiklet işletmecisi Yaşar Onur; "Bu yaptığım işi bakıyorum da Türkiye'de yapan yok, akıl eden de olmamış. İddia ediyorum yaptığım bu geri dönüşüm jantlarından bahçe çiti yapma fikri dünyada da yok" dedi.


Editör: K. CAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız