ADAYLAR VE TARİH BELİRLENDİ

  • 11.03.2023 18:17

 

     Yaklaşık 4 yıldır, yani mahalli seçimlerden hemen sonra; Amerikan destekli, HDP payandalı altılı masa ,erken seçim diye tutturup koro halinde bağırmaya başlamışlardı. Nihayet bir ay bile olsa erken seçim emellerine nail oldular.

     10 Mart 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı seçim kararını imzalayarak Resmi gazetenin mükerrer sayısında yayınlattı. Yüksek Seçim Kurulu da seçim takvimini açıkladı. Allah izin verirse 14 Mayıs’da sandık başına gideceğiz.

     Fakat bu seçime hazırlık safhasında çok ibret verici olaylar yaşandı. Önce ABD başkanı henüz seçilmeden, başkan adayı iken ülkesinin basın mensuplarına seçim sözü olarak: “ Türkiye’de Tayyip Erdoğan iktidarı sözümüzü dinlemiyor onu iktidardan indireceğiz. Ama bu sefer darbe ile değil, muhalefeti organize edip destekleyerek bunu yapacağız” dedi.

     Daha sonra ülkedeki tüm muhalefeti organize ederek bir masa etrafında toplayarak onlara “ortak düşmanınız Erdoğan’dır, onu iktidardan indirmek için her yola başvurabilirsiniz. Yeter ki tek motivasyonunuz bu olsun” talimatını verdi.

     Bizim muhalefette tekbir ağızdan bu direktife “baş üstüne” diyerek vaziyet alıp her türlü ahlak, erdem, vatan sevgisi, devlet şuuru ve menfaatini, Türk dünyası, İslam dünyası, mazlum coğrafyaların umutlarını görmezden gelip bu emre uydular. Veya dönüp Amerika’ya “sen kim oluyorsun da Türkiye’ye ayar veriyorsun, Tayyip Erdoğan’ın indirilmesi gerekiyorsa biz onu seçimle indiririz sen karışma” diyemediler hepsi sükut ederek tasdik ettiler.

     Muhalefet dış güçlerden özellikle ABD ve Avrupa’dan aldığı bu desteğe güvenerek seçime yıllar varken her gün “ille de erken seçim” diye tutturdu. Henüz kendi aralarında bile anlaşmamışken bu teraneyi tekrarlayıp durdular. İş aday tespitine gelince çuvalladılar veya çuvallama numarası yaptılar. Sonra ben küstüm oynamam diyenin kulağını medya ve trolleri vasıtası ile daha da önemlisi masayı kuran irade ile çekip masaya oturttular.

     Masanın birinci görevi Tayyip Erdoğan’ı indirip, “one minute”  çıkışının , 15 Temmuz’un, Suriye ve Irak operasyonlarını, Karabağ’dan kovulan işgalci Ermenilerin, Libya’da oyunu bozulan emperyalistlerin, Afrika’da sömürgelerine taş konulan Avrupalı sömürgecilerin intikamını almak için uluslararası mahkemelerde yargılatmak olacak. 

     Bana göre seçimin ana ekseni bu olacak. Eğer bütün bu açık ve şeffaf çalışmalara rağmen Türk halkı bu seçim de dışardan destelendiklerini yalanlamayan aksine bununla övünen bu muhalefete oy verirse millete mübarek olsun. 

     Şimdi; mevcut iktidarı en çok kim düşürmek istiyor bir daha netlikle sayalım. 1 PKK, 2 FETÖ, 3 ABD, 4 Avrupa birliği,5 Altılı masa üstelik te bu 6lı masa çıkıp ta “biz iktidarı bu gerekçelerle değil, daha iyi hizmet edemediği için devirmek istiyoruz, PKK nın, FETÖ nün, ABD ve Avrupa’nın gerekçelerine katılmıyoruz demediler. Diyeceğe de benzemiyorlar.

     Buna rağmen bu seçimleri kazanırlarsa diyecek bir şey yok. Veya var oda şu; “çekiver kuyruğunu”

     Selamlarımla……

 

 

 

            

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

  • 29.09.2023

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız