Ekolojik Tahribatı Durdurun !

MUÇEP Gökova Meclisi, yerel seçimler öncesinde Gökova'nın çevre sorunlarına dikkat çekerek, adaylara ve Ula Belediyesi'ne somut adımlar atma çağrısında bulundu.

Ekolojik Tahribatı Durdurun !
13.02.2024 - 18:06
Güncelleme 15.02.2024 - 14:54
Kaynak: Haber Merkezi

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Gökova Meclisi, Gökova alt havzasında giderek ağırlaşan sermaye odaklı çevre tahribatına karşı duruşunu ortaya koyduğu 2024 Yerel Seçim Bildirgesi’ni yayımladı. Özel Çevre Koruma Bölgesi statüsündeki Gökova’da, yasalara aykırı yapılaşma ve ekolojik tahribatın arttığına dikkat çeken Meclis, sorumluluğun büyük bir kısmının Ula Belediyesi‘nde olduğunu vurguladı.

MUÇEP Gökova Meclisi tarafından belirlenen ve kamuoyuna sunulan ana sorunlar arasında; kaçak yapılaşma, Ula Kent Konseyi‘nin kurulmaması, Akyaka‘da ‘yavaş kent’ kriterlerine uyulmaması, trafik ve altyapı sorunları ile Akyaka İmar Planı Revizyonları’nın yarattığı endişeler yer alıyor. Meclis, bu sorunların çözümü için yerel seçimlere katılacak tüm Ula Belediyesi adaylarına ve mevcut yönetimine çağrıda bulunuyor.

Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı’nın hala uygulamaya alınmamış olması ve bu plana Ula Belediyesi’nin sahip çıkmaması, Meclis’in özellikle altını çizdiği konulardan.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız