Dede ve nineler, torunlarına okuma alışkanlığını aşılamak için birlikte kitap okuma etkinliğine katıldı

Karabük'ün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan ve tarihi evleriyle bilinen Safranbolu ilçesinde dede ve nineler, torunlarına okuma alışkanlığını aşılamak için birlikte kitap okuma etkinliğine katıldı.

6.11.2021 - 10:24
AA

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünsal Tülbentci İlkokulu ile birlikte hazırladığı "Safranbolu Her Yerde Okuyor" projesi kapsamında etkinlik düzenledi.

İlçede oturan dede ve nineler, torunlarını da alarak Misak-ı Milli Meydanı'nda toplandı. Etkinlikte, dede, nine ve torunları yaklaşık 2 saat kitap okudu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, AA muhabirine, gençlerin geleceğe emin adımlarla yürümesi ve dünyayla rekabet edebilecek potansiyele sahip olabilmesi için okumaları gerektiğini söyledi.

Okumayı teşvik etmek için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Gümüş, "7'den 77'ye okuyor etkinliği yaptık. Dede ve ninelerimiz, kitaplarını alarak torunları ile okuma etkinline katıldı. Dedesinin, ninesinin, annesinin ve babasının kitap okuduğunu gören öğrenciler daha çok kitap okuyacaklardır. Okudukça da bilgi ve donanımları gelişecek, geleceğin çok iyi bilim adamları, mühendisleri, bürokratları olacaklar ve ülkemizi daha yükseklere taşıyacaklar." diye konuştu.


Editör: N. Taşlı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

1 saat arayla deprem

1 saat arayla deprem

  • 17.05.2022
Sebebi merak ediliyor

Sebebi merak ediliyor

  • 17.05.2022
Önce vurdu sonra kaçtı

Önce vurdu sonra kaçtı

  • 17.05.2022
Yeni proje

Yeni proje

  • 20.05.2022
Sona gelindi

Sona gelindi

  • 17.05.2022

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız