Bisiklet Baharı Festivali, yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi

Düzce Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla bu yıl 6'ncısı düzenlenen Bisiklet Baharı Festivali, yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bisiklet Baharı Festivali, yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi
25.10.2021 - 10:22
Güncelleme 25.10.2021 - 10:25
AA

Anıtpark Meydanı'nda her yaş grubundan vatandaşın katıldığı festival öncesinde Düzce Belediyesi Mehter Takımı konser verdi.

Start öncesi gazetecilere açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce'nin bisiklet kullanmak için çok uygun bir kent olduğunu belirterek, "Son dönemde hava kirliliğinin arttığının farkındayız. Düzce'nin yerel kurumları hava kirliliğiyle mücadele ederken, biz de bisikletseverler olarak kulüplerimizin desteğiyle yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla bu festivali düzenliyoruz." diye konuştu.

Yazıcı, festivali gelecek yıllarda ulusal ve uluslararası seviyeye çıkarmayı planladıklarını bildirerek, "Bu sayede Düzce'mizin tanıtımını yapacağımız gibi bisiklet kullanımını da teşvik etmeyi planlıyoruz." dedi.

Daha sonra Anıtpark'tan hareket eden bisikletliler, 20 kilometrelik parkurda yağmur altında pedal çevirdi.


Editör: N. Taşlı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız