Bank Asya 1. Lig'in 3"> Bank Asya 1. Lig'in 3" /> Bank Asya 1. Lig'in 3">

MAÇ SONU NE DEDİLER ?

Bank Asya 1. Lig'in 31. haftasında Boluspor kendi sahasında Denizlspor'a 3-2 mağlup olarak play-off şansını yeniden zora soktu. 

MAÇ SONU NE DEDİLER ?
22.04.2012 - 23:33

Bank Asya 1. Lig'in 31. haftasında Boluspor kendi sahasında Denizlspor'a 3-2 mağlup olarak play-off şansını yeniden zora soktu. 
Boluspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada 2-0 öne geçtikleri maçı kaybetmenin hem kendisine hem de oyunculara yakışmadığını söyleyerek, "Şu mikrofonların önünde o kadar neşeli konuşmalar yaptım. Ancak bu kez çok üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Daha maçın başında 2-0 öne geçtik. Ancak arkasından peş peşe 3 gol yedik. Ne olduğunu anlayamadık. Bunun da asıl sebepleri var ancak bende gizli kalsın. Bu sonuç ne Boluspor Teknik Direktörü olarak bana ne de oyunculara
yakışmadı. Eğer Boluspor takımı 13 dakika üç gol yiyorsa herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekir" dedi. 
Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü ise zorlu deplasmandan kazanarak döneceklerine inandığını belirterek, "Boluspor play-off içinde önemli maça çıktı. Onlar için önemliydi. Biz biraz daha rahattık. Ancak rakibimizin zaaflarını biliyorduk. Oyunun genelinde üstün olan taraf bizdik. Ayağa iyi paslar yaparak kontrolü elimizde tuttuk. 2-0 geriye düştüğünüz bir maçta böyle bir rakibe karşı maçı 3-2 kazanmak her takım için zor. Biz gerekeni sahaya yansıttık ve kazandık" diye konuştu. 
Bolusporlu futbolcu Savaş Yılmaz ise play-off umutlarının sürdüğünü ifade ederek, "Çok istediğimiz bir maçtı. İnanın çok istedik. 2-0 öne geçtik. Ancak hemen arkasından üç gol birden yedik. İkinci yarıda daha istekli oynadık. Yakaladığımız pozisyonlar vardı. Ancak değerlendiremedik. Bizim için her şey bitmiş değil. Önümüzdeki hafta Karşıyaka deplasmanında kazanmak zorundayız" şeklinde konuştu. 
Boluspor'un genç savunmacısı Hakan Arslan da oyunun genelinde iyi mücadele ettiklerini ifade ederken, "Zor bir maç oldu. Play-off için önemli bir maçı kaybettik. Öne geçerek avantaj sağlamıştık. Ancak arkasından yediğimiz goller pahalıya mal oldu. İkinci yarıda oyunun hakimi bizdik. Ama golü bulamadık" ifadelerini kullandı. 
Denizlispor'un tecrübeli kalecisi İsmail Şamlı, kazandıkları için mutlu olduklarını söyleyerek, "Çok talihsiz goller yedik. Bizim açımızdan bireysel hatalardı. Ama maçı bırakmadık. Sonuçta ilk yarıda da olsa üç gol attık. İkinci yarıda daha fazla pas yaptık. Galip geldik. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi. 
Konuk takımın bir başka oyuncusu Haluk Türkeri ise maçı şöyle değerlendirdi: 
"Buraya gelirken matematiksel olarak play-off şansımız vardı. İlk önce en az 1 puan almak istiyorduk. Boluspor'un mutlak kazanmaya ihtiyacı vardı. Biz ise rahat bir takımdık. 2-0 geriye düşmemize rağmen şişirme toplarla oynamadık. Olmayacak diye bir şey yok. Yukarıdaki rakiplerimizle oynayacağız. Onlar puan kaybederse her şey olabilir." 

İHA


Editör: E. Candan