BOLUSPOR BAŞKANLARINDAN GÖZALTI AÇIKLAMASI

Bank Asya 1. Lig takımlarından Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı ve eski başkan Emin Semercioğlu, Teknik Direktör Levent Eriş'in gözaltına alınmasıyla çarpıcı açıklamalar yaptı.

BOLUSPOR BAŞKANLARINDAN GÖZALTI AÇIKLAMASI
5.07.2011 - 14:04

Futbolda yaşanan depremin ardından açıklamalarda bulunan Boluspor'un eski ve yeni başkanı, çarpıcı açıklamalar yaptı. Eşiyle birlikte Antalya'da tatil yapan Boluspor Eski Başkanı Emin Semercioğlu, yaşanan gözaltılar sonrası içinin sızladığını söyleyerek, "Bu yaşanan olayları basından takip ediyorum. Şimdiden bir şey söylemek uygun olmaz. Bekleyip göreceğiz. Ama kulüp başkanıyken bazı olaylara kuşkuyla yaklaşmıştım. 'Neden böyle kuşkucusun' diye etrafımdan da tepki almıştım. Bu sezon içersinde bizi
hedeflerden uzaklaştıran maçlar var. Çoğu da öne geçtiğimiz ve kaybettiğimiz maçlar. Gereksiz kırmızı kartlar görüldü. Bunlar kafamda hep soru işareti olarak kalıyor. İçim sızlıyor, yazık hem de çok yazık. Süreci yakından gözlemleyeceğim" dedi.
Boluspor'un yeni Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı ise artık menajerlerin ve futbolcuların kendilerine gelmesi gerektiğini söyleyerek, "Yaşananları tasvip etmemiz mümkün değil. Böyle bir şey varsa herkes cezasını çekecek. Bizim tek istediğimiz futbolda bunların olmamasıdır. Eğer böyle bir şey de varsa yeni yasaya göre cezaları verilecektir. Yeni yasa gecikmiş bir yasadır. Bana göre milattır. Futbolumuz daha düzgün bir hale gelebilir" diye konuştu.
Levent Eriş'in gözaltına alınmasından sonra geçtiğimiz yıl Boluspor'da şike yaşanıp yaşanmadığı konusunda kafasında bir kuşku olmadığını ifade eden Çarıkçı, "Boluspor'la ilgili kafamda hiçbir kuşku yok. O anlamda çok rahatım. Bana öyle bir şey de gelmedi. Futbolcular başkanlar menajerler artık kendine gelecek. Maç sahada oynanacak sahada bitecek" ifadelerini kullandı.


Editör: E. Candan