YENİ BAŞKAN SAVAŞ ABAK

Boluspor’un olağanüstü kongresi yoğun katılımla yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde kırmızı beyazlıların yeni başkanı Savaş Abak oldu.

YENİ BAŞKAN SAVAŞ ABAK
3.01.2014 - 18:23

 

Boluspor’un olağanüstü kongresi yoğun katılımla yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde kırmızı beyazlıların yeni başkanı Savaş Abak oldu. 

 

BOLUSPOR’DA OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPILDI

 

İlk olarak kulübün mali durum çizelgesi okunmaya başlandı. Kırmızı beyazlıların 4 milyon 900 Bin TL borcu olduğu açıklandı. Yönetim kurulu raporu ve Denetim Kurulu raporu oy birliği ile kabul edildi. Raporların kabul edilmesinin ardından tahmini bütçe okundu. Gelir ve gider tablosunda 13 Milyon olarak açıklandı. Oy çokluğu ile bütçe kabul edildi. Tek liste olduğundan yönetim kurulu ve denetim kurulu listesi açık oylama ile kabul edilecek. Yapılan Savaş Abak ve yönetim listesi oy birliği ile kabul edildi.

 

Kırmızı beyazlıların yeni başkanı dilek ve temenniler bölümünde söz alarak şunları söyledi:

“Bir yıl içersinde 2 kez kongre yaptığımız için üzgünüz. Birliktelikle aşılamayacak konu yoktur. Yaklaşık 30 kişilik genç bir yönetim ile yönetime talip olduk. Biz bu işe elimizi kolumuzu değil, başımızı koyduk. Şanlı Boluspor'u çaresiz bırakmak onurumuza dokundu. Bolumuzu ve Boluspor'u hak ettiği yere taşımak için elimizden geleni yapacağız. Bu günden sonra şeffaf ve objektif profesyonel bir yapı ile çalışacağız. Bize güvenin.”

 

Başkan Savaş abak'ın konuşması sonrasında ilk sözü Bolu belediye başkanı Aladdin Yılmaz aldı. Yılmaz şöyle konuştu: “ Bir kongreyi bu şekilde atlatmış olduk. 10 yıllık başkanlık sürecinde hemen hemen her kongrede benimle ilgili sürekli yazılar çıkmakta ve Boluspor'un benim yönettiğim yazıldı. Sürekli söylememe rağmen bugüne kadar hiç bir zaman böyle bir müdahalemiz olmadı. Ben dışarıdan destek veren bir Boluspor sevdalısının dışına hiç çıkmadım. Hiç bir başkan benim onların işine karıştığımı söyleyemez. Boluspor'un derdi ayakta kalabilecek bir yapıyı sürdürmesidir. Her takın olduğu gibi Boluspor'unda paraya ihtiyacı var. Geçen kongrede söylemiştim burada 150 kişi varsa katkısı ile sorunlar çözülebilirdi. İlk defa bu kongrede karışmak istedim. Başta Milletvekillerinde de katılacağı bir toplantı ile sorunun çözülmesi için çaba harcadım. Sayın Valimiz bu konuya sıcak bakmayarak kulüp başkanı ile görüştükten sonra bunu rafa kaldırdılar. Ben bunu şık karşılamadım. Yarın bir kongre daha yapmak sorunda kalabiliriz. Buna sebep olmamak için çözüm üretmek adına çaba harcadım. Bugüne kadar hiç bir başkanın yönetime karışmadım. Buna Necip Çarıkçı dahil. Bugüne kadar Boluspor'u yöneten tüm insanlar hem parasını hem vaktini harcamışlardır. Hiç bir yöneticinin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Şuanda Süper lig kavgası yapıyorsak geçmişten gelen çalışmalarla oldu. Proje üreten her yönetimin yanındayım. Bugüne kadar nasıl olduysam bundan sonrada yanlarındayım. Hem idari hem siyasi olarak birazda ha bazı konuların üstüne gidebilmiş olsaydık çok farklı olurdu. İlk defa kongreye müdahil oldum dedim. Çünkü başkan istifa etmişti bizim beceriksizliğimizi bu genç arkadaşlar kapatacaktır. Yeni yönetimi canı gönülden kutluyorum.” s

 

Yılmaz’ın ardından CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan konuşmasını yaparak şunları dile getirdi: “Bugün gerçekten ben bu tabloyu görmekten mutlu oldum. Boluspor karamsar bir tablo çiziyordu. Mali bütçenin konuşulduğu gibi olmadığı ve daha az olması beni sevindirdi. Kendimin de bulunduğum yönetim kurulu dahil en güzel bir yönetimin kurulduğunu görmek beni mutlu etti. Her iş kolundan genç arkadaşlarımız var. Az önce Yılmaz Becikoğlu yeni başkana "YÜRÜ SAVAŞ SONUNA KADAR ARKANDAYIZ" dedi.  Bu çok önemli. herkesin destek vermesi gerekiyor. Bugün dalaşmayalım ve Boluspor için kimin ne yapması gerekiyorsa yapmasının gerektiği gündeyiz. Artık amaç destek olmalı ve Boluspor'un iyi, bir yerlere gelemsi eski başkanlar dahil bu genç ekibe destek vermeli o onu dedi bu bunu dedi dönemine son vermeliyiz. Artık proje üretmek gerek. Bu akaryakıt istasyonu olur veya başka konu kimin ne üstüne görev düşüyorsa yapmalı.  Burada başta Valimiz olmak üzere üstümüze düşeni yapmalıyız. Her kongre aynı şeyleri söylüyoruz ama icraat yok. Artık destek zamanı. Yönetim kuruluna da görev düşüyor. Bu görev Boluspor alt yapısına önem vermesi ve geleceğini bu alt yapı ile kurtarmasını diliyor yeni yönetime başarılar diliyorum.”

Olağanüstü kongre sonrasında yeni seçilen yönetim kurulu ve Boluspor’n yeni başkanı Savaş Abak tebrikleri kabul etti.

 

Yönetim listesi şu isimlerden oluştu:

Savaş Abak

Suat Çelen

A.Ufuk Güler

Ahmet Doğan

Ahmet Fidan

Aydın Güler

Cem Karsu

Cemil Akay

Çağlar Aygündüz

Erkan Bektaş

Erkan Saklı

Faruk Gören

Hakan Özsoy

Hasan Ayar

Hulisi Apaydın

Hüseyin İka

İsmail Duru

İsmail Okur

Kayhan Dalman

Koray Varlık

Mustafa Yüksel

Oğuzhan Özçelik

Okan Yıldırım

Kaan Semercioğlu

Samet Karakış

Seyfi Alp

Sezai Kahraman

Sinan Seymen

Süreyye Kocadağ

Tolga Becikoğlu

Cüneyt Koparan

 

Haber Burhan Yeşiltaş 

 


Editör: E. Candan