GEREDESPOR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Geredespor yönetimi, MKE Kırıkkalespor karşılaşmasından sonra olağanüstü toplanarak suç duyurusunda bulundu. Kulübün neden suç duyurusunda bulunduğuna dair açıklamayı Geredespor Başkanı Durmuş Demirkol yaptı.

GEREDESPOR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
5.02.2013 - 20:31

 

 

 

Demirkol, “Geredespor Kulübü olarak MKE Kırıkkalespor ile 03 Şubat 2013 Pazar günü deplasmanda oynadığımız müsabakada, karşılaşmada görevli 112 sağlık personeli hakkında görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduk.”dedi.

Sağlık görevlisinin neden görevini kötüye kullandığını düşünüyorsunuz? Sorusunu da yanıtlayan Geredespor Başkanı Demirkol, “Mücadelede görev yapan ilgili sağlık personeli önce oyuncumuz Nazif Şengül’ün kafasına darbe almasıyla yerde kaldığında, oyuncumuzun kafasında kanama olmasına kaşın “numara yapma” ifadesini kullanarak kasten gerekli müdahaleyi yapmamıştır.

İlgili görevli hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunmamıza ilişkin ikinci nedenimiz ise; oyuncumuz Çetin Akpolat’ın sakatlanması pozisyonunda sağlık personelinin Çetin Akpolat’ı iteleyerek, zorla saha dışına çıkarmasıdır. Sahada 10 kişi oynadığımız bölümde oyuna dahil olmak isteyen Çetin Akpolat’ı bu sefer ilgili sağlık personeli sahaya sokmamıştır.

Tüm bu istenmeyen gelişmelerin yanında sahadaki sağlık görevlisi bu iki futbolcumuza da küfür ve hakaretlerde bulunmuştur.”ifadelerine yer verdi.Editör: E. Candan