ABAT İÇİNİ DÖKTÜ

Bolu’da yerel yayın yapan bir televizyon kanalında gazetecilerin sorularını cevaplayan Abdullah Abat, kulübün borcundan transfer politikasına kadar birçok konuya açıklık getirdi.

ABAT İÇİNİ DÖKTÜ
22.01.2013 - 15:21

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor’un kulüp başkanı Abdullah Abat, katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını cevaplayarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
Bolu’da yerel yayın yapan bir televizyon kanalında gazetecilerin sorularını cevaplayan Abdullah Abat, kulübün borcundan transfer politikasına kadar birçok konuya açıklık getirdi. Programın başında, eski kulüp başkanlarıyla arasında sıkıntı olduğu yönündeki dedikodulara cevap veren Abat, “Boluspor'a başkanlık yapan insan benim için kutsaldır. Yıllarca beraber çalıştık. Ne Necip başkanla ne de diğer başkanlarla benim bir çatışmam olamaz. Boluspor’un başarısını istemeyen biri varsa o Boluspor'lu olamaz. Ben hiç kimseye ön yargılı yaklaşmam. Benim bildiğim doğrudan şaşmam” dedi.
Devre arasında kadroya dahil edilen Jimmy Dixon ve Muhammed Özdin transferlerinden sonra kulübün borcu arttığı yönünde çıkan dedikodulara da cevap veren Abat, “Ben bunlara gülüp geçiyorum. Ben hesabı kitabı elimde tutan biriyim. Gelirleri artırmak için çaba sarf ediyorum. Bu kulübü 3.9 milyon TL borçla devraldık. Futbolcuya pirim borcumuz yok. Yarın kongre olsa borcumuzu şu anda 3.5 milyon TL olarak açıklarız. Pirim anlamında bir sıkıntımız yok. Eğer bu takım süper lige çıkarsa, 5 milyon TL borçla çıkar. Ligi 7, 8 veya 9'uncu sırada bitirirsek 3.5 milyon TL borcumuz olur” şeklinde konuştu.
Yöneticilerin geçtiğimiz günlerde kulübe büyük destek olduğunu açıklayan başkan Abdullah Abat, “Geçmiş yıllara nazaran fazla reklam bularak kasaya fazla para koyduk. Vadeler uzun olduğu için yönetici arkadaşlardan geçtiğimiz günlerde emanet para aldık. 1,5 milyon TL borç aldık. Yöneticilerimize hepsinin garantisi verildi. Bunda da vade farkı yok. Ne kadar aldıysak o kadar vereceğiz. Bu yükü de yönetici arkadaşlarımız karşılamış oldu” ifadelerini kullandı.
Sezon sonunda göreve devam etmek istediğini de vurgulayan Abat, “Hedeflerim var ve bu hedef doğrultusunda yönetiminle birlikte çalışmalara devam edeceğiz. Bize taraftar lazım. Parayı her yerden buluruz. Bana taraftarlık ışığını 1461 Trabzon maçındaki gibi göstersinler, bilet fiyatlarını daha azalta biliriz” diye konuştu.

Haber Bülent Velioğlu


Editör: E. Candan