KARTAL ALADAĞLARA KONUYOR

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, Bolu’ya yapmak istedikleri tesis için Aladağlar'da incelemelerde bulundu.

KARTAL ALADAĞLARA KONUYOR
18.09.2012 - 12:45

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, Bolu’ya yapmak istedikleri tesis için Aladağlar'da incelemelerde bulundu.

 Aladağlar veya Seben Taşlı Yayla Göleti çevresinde kamp tesisi yapmak isteyen Beşiktaş, yer belirlemek için çalışmalara başladı. Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, belirlenen yerleri incelemek üzere Bolu’ya geldi. İlk olarak Bolu Valisi İbrahim Özçimen’i ziyaret eden Atalay, Vali Özçimen'in kendilerine gösterdiği yakınlığın Türk futbolu için çok önemli olduğunu belirtti. Gazetecilere yaptığı açıklamada, Bolu’nun futbolda önde gelen bir şehir olduğunu belirten Deniz Atalay, “Birçok takım Bolu'nun Gerede ilçesinde, Bolu sınırları içerisinde kamp yapıyordu. Şimdi biz de bir yabancı ülke furyası çıktı. Biz kulüp olarak maalesef oraya gittik ya da gidiyoruz. Ama inşallah böyle bir tesis olursa kendi kamp yerimizde, tesisimizde kamplarımızı yaparız. Diğer takımları da buraya çekmek için bir öncü olmak istiyoruz. Burası da Avrupa'nın bir çok ülkesinden gelecek olan takımlarında kullanım yeri olur. Amacımız, bu konuda Bolu'nun turizm elçisi olmak” diye konuştu.

 Bolu Valisi İbrahim Özçimen ise Beşiktaş’tan gelen yetkililerle Aladağlarda inceleme yapacaklarını söyleyerek, “Ne kadar çok bakar ve gezerlerse o kadar iyi olacak. Daha sonra tekrar bir görüşmemiz olacak ve ben tepkilerini alacağım. Burada önemli olan iyi niyet ve tamamlamaktır. Ortaya bir irade koymak lazım. Biz Bolu olarak bu işe hazırız ve bunu istiyoruz” şeklinde konuştu.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, konuşmaların ardından Beşiktaşlı oyuncuların imzaladığı formayı Vali İbrahim Özçimen’e hediye etti. Daha sonra Bolu Belediyesi’ne geçen Deniz Atalay, burada da Alaaddin Yılmaz’a forma verdi. Valilik ziyaretinin ardından yola çıkan heyet Aladağ ve Seben Taşlı Yayla Göleti’ne gitti. İncelemelere BJK Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Boluspor Kulüp Başkanı Abdullah Abat, Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman ile Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen katıldı.

İHA - Bülent Velioğlu


Editör: E. Candan