Girişimci kadınlara açık davet

AK Parti Bolu İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" projesi adıyla Bolu'da program düzenleneceği bildirildi.

Girişimci kadınlara açık davet
27.05.2022 - 15:00
Haber Merkezi

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yürütülen “Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” programı kapsamında kırsal kalkınmaya, kadın girişimcilik oranının artırılmasına ve kadın emeğine yönelik toplantılar gerçekleştiriliyor, iş kurmak ve meslek edinmek isteyen kadınlar bu toplantılar aracılığıyla bir araya geliyor. Kadınların işgücüne katılım oranlarının da artırılması amaçlayan, halka açık gerçekleştirilen buluşmalar bugüne kadar 65 ilde, yaklaşık 24 bin 795 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Proje kapsamında düzenlenen toplantılarda kadınlara KOSGEB, Tarım İl Müdürlüğü, İŞKUR, Ticaret Bakanlığı gibi kamu kurum ve kuruluşların, kadınların üretime destek vermesi için sağladığı hibe, kredi, fon ve projeler anlatılıyor. Bunun yanı sıra ziyaret edilen ilde daha önce bu teşviklerden faydalanarak, işletme ve meslek sahibi olan kadınların başarı öyküleri örnek olarak gösteriliyor. Böylelikle kadınlar arası tecrübe transferi gerçekleştirilerek, Türkiye genelinde bir farkındalık yaratılması isteniyor. Proje sonucunda, sağlanan destekler hakkında bilgilendirilen kadınların, mevcut uygulamalardan faydalanmaları ve kırsal kalkınmanın gelişmesi bekleniyor.

Bolu Ak Parti Kadın Kolları’nın yürüttüğü projeye ;  İş kurmayı düşünen  Bir fikri olup imkan bulamamış olan  Bir işte olup işlerinden memnun olmayan Sermayesi mevcut olup ne yapacağı konusunda bir fikri olmayan  KOSGEB ten belge almış. Hayata geçirememiş olan  İdealist, girimşimci, hedefi olan güçlü kadın  Bilgim olsun etrafımdaki kişilere birgün katkım olur diyen tüm kadınlar katılabilir.

Ak parti kadın kolları tarafından yürütülen proje kapsamında devletin verdiği teşvik ve hibelerin kurum müdürleri tarafından anlatılacağı, Bolu’da bu teşviklerden hibelerden yararlanarak başarılı olmuş kadınların başarı öykülerinin yer alacağı “Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali “programı Bolu’da halka açık bir şekilde 30.05.2022 Pazartesi saat 11.00 de Bolu Sanayi ve Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.


Editör: K. CAN