Tanju Özcan'a mahkeme şoku

Bolu Belediye Bakanı Tanju Özcan Ak Partili Bolu Belediye Meclis üyesi Hacer Çınar’a sarf ettiği sözler nedeniyle şok üstüne şok yaşamaya devam ediyor.

Tanju Özcan'a mahkeme şoku
12.10.2022 - 13:53
Haber Merkezi

Tüp bebek için kendisinden yardım isteyen bir kadına yaptığı cinsel imalı şaka ve  Bolu şebeke suyuna şap katacağım, İ.ne gibi puşt gibi mi oturayım,  gazozuma ilaç mı attınız, şarkı yaparak bana mı yürüyorsun gibi söylemleri ile ülke gündeminden düşmeyen Bolu Belediye Bakanı Tanju Özcan Ak Partili Bolu Belediye Meclis üyesi Hacer Çınar’a sarf ettiği sözler nedeniyle şok üstüne şok yaşamaya devam ediyor.

Bolu Belediyesi’nin Mayıs 2022 toplantısında Ak Partili Meclis üyesi Hacer Çınar’ın oyunu kullanmak için el kaldırmasına karşılık “  Bana niye el sallıyorsunuz hanımefendi, Allah Allah ama ayıp oluyor böyle el sallamak falan, ben evli barklı adamım, öyle şey olmaz ya” sözleri üzerine ülke gündeminde yoğun tepkilerle karşılaşan Tanju Özcan çeşitli STK.lar tarafından protesto edilmiş ve hakkında bir çok yasal yola başvurulmuştur. 

Özür dilemek yerine “ben iffetimi korudum” demesiyle tepkilerin çığ gibi artması üzerine CHP tarafından kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmiş, Bolu Aile Mahkemesi tarafından hakkında tedbir kararı verilmiş ve Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca sorulturma başlatılmıştı.
26 Eylül 2022 tarihinde CHP'nden 1 yıl süreyle ihraç edilen Tanju Özcan ihracın şokunu atlatamadan bu defa da Cinsel Taciz şikayetiyle başlatılan soruşturmada Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hakaret suçundan açılan Kamu Davası şokunu yaşıyor.

Tanju Özcan’a daha önce de  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Hakaret suçundan ceza verilmiş ve cezası ertelenmişti.


Editör: K. CAN