Sağlık Bakanı açıkladı ,Eris varyantı Türkiye'de görüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eris varyantının Türkiye'de 9 kişide görüldüğünü belirterek "Mevcut tedbirlere ve gündelik hayatımıza devam edeceğiz" dedi.

Sağlık Bakanı açıkladı ,Eris varyantı Türkiye'de görüldü
15.09.2023 - 17:21
Güncelleme 6.10.2023 - 12:16
Kaynak: Haber Merkezi

koronavirüs felaketinde yeni varyantlar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Toplumun büyük bölümü aşılar ve enfekte yolu ile bağışıklık kazansa da yeni varyantlar tehlike anlamına geliyor.

Eris varyantının son görüldüğü ülke Türkiye oldu. Eris varyantı Türkiye'de Eris varyantına Türkiye'de 9 kişide rastlanıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  "Endişe konusu sayılmayacak bir gelişme" başlığıyla duyurdu. Eris görülen 9 kişinin de yurt dışı temaslı ve aynı ilde olduğunu belirten Koca, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Endişe konusu sayılmayacak bir gelişme. Hasta etme gücünün (virülansının) düşüklüğünü bildiğimiz Eris varyantı Referans Laboratuvarımızda yapılan incelemede 9 kişide görüldü. Yurt dışı temaslı ve aynı ildeler. Mevcut tedbirlere ve gündelik hayatımıza devam edeceğiz. Durum başka ülkelerde yaygın, bizde de ortaya çıkması muhtemeldi. Büyüklerimizi, kronik hastalarımızı koruyacağız."dedi


Editör: K. CAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız