BİZ KİMİ YENECEĞİZ?

  • 27.01.2014 00:00

 

 

İkinci devrenin ilk iç saha maçında yine galip gelemedik. Tehlikeli bölgeden uzaklaşma adına üç puanın bizi çok rahatlatacağı bir maçta yine iki puan bıraktık. Pekâlâ, biz kimi yeneceğiz?Aylardır kendi sahamızda gelip gelememenin stresini bir türlü aşamıyoruz. Bu baskıyı takım üzerinde görmek mümkün. Bu sıkıntıyı nasıl ve ne şekilde aşacağız çok merak ediyorum.

 

Sezonun ilk devresinin takımı ile bu takım arasında bir fark olduğunu gördük. Bu maçta takımolarak iyi mücadele ettiğimiz doğrudur. Çok koşmak, iyi oynamak sonuca tesir etmiyorsa ortada bir sorun var demektir. Futbol oyununun sonucu belirleyen gol vuruşunu yapacak oyuncuya hala sahip değiliz. Bu mevkide oynayan iki oyuncumuzun gol yollarında ne kadar etkisiz olduklarını hep beraber gördük.  Boluspor’u kafa olarak bitiren İskender’den hala iyi oyun ve gol beklemek takıma zarar veriyor. Yönetimin bu oyuncuyu göndermesi takımın menfaatine olacaktır. Golcü transferini biran önce yapmamız gerektiriyor. Doksan dakika boyunca rakip kalede tehlikeli bir atağımızın ve net bir gol pozisyonumuzun olmaması son derece düşündürücü bir olaydır.

 

Boluspor takımı hala iyi bir golcü oyuncu eksikliğini yaşıyor. Tehlikeli bölgeden uzaklaşmak adına çok önemli bir maçta kaybedilen iki puanı ileride çok arayacağız. Kazanamıyorsam kaybetmeyip taktiği ile sahaya çıkarılmış bir takım izledik. Bu oyun anlayışı ile ancak bir puan alınır. Rakip takımın yaklaşık elli dakikayı bir kişi eksik oynamasının verdiği avantajı bir türlü lehimize çeviremedik. Bunun için teknik heyetin oyuna müdahale anlamında geç kaldığını düşünüyorum.

 

Bu maçta sürekli hakem ile boğuşan bir kenar yönetim izledik. Sonuçta hiç bir şey değişmedi. Kaçan iki puanı hakeme bağlamamak gerekir. Burada biraz olsun suçu kendimizde ararsak daha doğru olur. Kaçan iki puanın tek sorumlusu sadece hakem olmadığını da bilmemiz gerekiyor.Maçın tamamında rakip sahada geçen bir maçı Boluspor takımı kazanamıyorsa ve gol üretecek pozisyonları bulamıyorsa bunların sebeplerini bizim değil teknik heyetin düşünmesi gerekir.

 

Ligin dibinde ateş çemberinin her hafta daraldığı bir ortamda kendi sahamızda kaybedilen her puan bizi bu çemberin içine atacaktır. Bu doğrultuda bu kaybımızı bu hafta deplasmanda mutlakagidermeliyiz.

 

İYİ HAFTALAR….

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız