“ ÇARE YİNE ÇARIKÇI ”

  • 24.12.2013 00:00

2013 yılı Boluspor’a hiç ama hiç yaramadı. Mayıs ayında yaptığı kongre ile başkanını değiştirerek sezona başlayan kulübümüz kasım ayı içersinde sponsorluk için yine bir kongre kararı almış ve başarısız sonuçlar ardı ardına gelince ocak ayında üçüncü bir kongre kararı almamız kaçınılmaz bir hal almıştır.

Boluspor takımın bu kadar kötü bir sezon daha geçirdiği görülmemiştir. Şimdi tüm gözler 3 Ocak tarihinde yapılacak olan olağanüstü kongre’ye çevrilmiş durumda ve Boluspor kulübü yeni başkanını arıyor. Başkan kim olur? Takımı bu durumda kim alır? Sorusunu birbirimize soruyoruz. Çıkan cevabı kestirmek hiçte zor değil. Herkesin bildiği bu isim doğal olarak eski başkanlardan Necip Çarıkçı’dır. Gündemde farklı isimler olması bence hiç anlam ifade etmiyor. Bu aşamada bir başkan adayının çıkması takımı sahiplenmesi şu an için mümkün görünmüyor.

Yaklaşık 10 günlük bir süre sonra yapılacak kongre ve hemen sonrasında başlayacak transfer sezonu ile zor bir yıl Boluspor’u beklemektedir. Bir tarafta kulübün ödenecek borçları, bir tarafta ara transfer döneminde alınacak yeni oyuncular ve bunların maliyetlerini düşünürsek işimizin hiçte kolay olmadığıdır.

Bulunduğu konum itibarı umudunu kaybetme noktasına gelmiş ve bir türlü alt sıralardan bir kurtulamayan takım nasıl toparlanır bilemiyorum. Hal böyle olunca tribün desteğini de kaybetmiş bir Boluspor görüyoruz. Başkan kim olacaksa bir an önce ismi ortaya çıksın ve camiayı bu kargaşa ortamından kurtarsın. Bu zor göreve talip olmak ve bunun üstesinden gelmek hiçte kolay olmayacak. Ama bu takımın bu ligde öyle veya böyle kalıcı olması sağlanmalıdır.

Şu unutulmasın ki sezon sonunda bu takımın ligde kalması şampiyonluk kadar değerli bir sonuçtur. Bunun için bu günler birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdir. Bu günlere hangi şartlarda ve nasıl geldiğimizi iyi düşünmeliyiz. Kolay teslim olmamalıyız.

Ve bu sezon ortaya hiç çıkmayan sinerjiyi hep beraber yaratarak ligin ikinci yarısı ile beraber takımımızın tekrar eski günlerine dönmesi için kim üzerine görev düşüyorsa yerine getirmelidir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. 3 Ocak’ta yapılacak kongre ile yeni sayfa açacak olan Bolusporumuzu hep beraber o eski günlerine döndürmek için elbirliği içinde olmalıyız.


İYİ HAFTALAR…
Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız