“ DİREKLERİ VE HAKEMİ GEÇEMEDİK ”

  • 16.09.2013 00:00

Bir maçı kazanmak için iyi oynaman ve mücadele etmen yetmiyor.Boluspor takımı yapılması gereken her şeyi yapmasına rağmen kale direklerini ve maçın hakemini bir türlü geçemedik. Maça gösterdiği kötü yönetim ile damga vuran bir hakem izledik. Bir hakem maçı ancak bu kadar taraflı yönetebilir. Ayrıca bu hakemin ligin ikinci haftasında yönettiği Fethiye-Balıkesir maçını tatil ettiğini de unutmayalım. Anlaşılan o ki bu hakemin yöneteceği bütün maçlar olaylı geçmeye adaydır.


Pazar gecesi sahada koşan mücadele eden ve 10 kişi kalmasına rağmen kazanmak isteyen bir Boluspor vardı. Güzel geceye ve futbolcularımızın sahadaki mücadelelerine galibiyet yakışırdı. Ama olmadı. Olması da bu şartlarda imkânsız olurdu. Şahsen bir puanı kurtardığımız için şükretmek gerekir.


Gerçekten Ali hocamızın bu sezon koşan ve mücadele eden bir ekip oluşturduğunu görmekteyiz. Maç kaybedilir veya kazanılır. Önemli olan doksan dakika boyunca sahada verilen mücadele ve akıtılan terdir. Bu sezon bunu takımda görmekteyiz. Trabzon maçından bu kadar olumsuzluklar içinde bir puan almak büyük başarıdır.


Oyunun genelinde üstün olan ve sürekli gol arayan tarafın biz olduğu bir gerçektir. Rakibin Trabzon takımının alt yapısı ve pilot takımı olduğunu düşünürsek zor bir takımla mücadele ettiğimizi söyleyebiliriz. Genç ve koşan bir rakibe karşısında daha iyi bir oyun ortaya koymak ve daha çok pozisyon üretmek takım olarak onlardan iyi olduğumuzun göstergesidir.


Futbolcu bazında isim vermek doğru olmasa Alp’de bu sezon büyük düşüş olduğunu görmekteyiz. Bu oyuncumuz çok top kaybeden ve hata yapan bir oyuncu haline geldi. Cezalı Cemil’in yerine forma şansı verilen yeni transfer Metin’in daha hazır olmadığı ve aşırı kilolu olduğunu gördük. Kırmızı kart pozisyonunda sonra oyuna dâhil olan Dixson oynadığı oyun ile hazır olduğunu göstermiştir. Çarşamba maçında bu oyuncumuzdan çok şey bekliyoruz.  


Üç maç sonunda puan hanemizde beş puan var. Oynanan bu üç maçta her şeyin iyi gittiğini söyleyebiliriz. Bundan sonraki maçların sonuçları ne olursa olsun bu üç haftada verilen mücadeleyi her zaman görmek isteriz.


Büyük hedefler koyup hüsrana uğramaktansa mütevazi ekip olup, iyi futbol oynayan koşan mücadele eden bir takım olmamız gerekiyor. Camiamızın da bu anlayışta olması gerekir diye düşünüyorum. Bu sezon bu anlayışla olmak gerekir. Kimseyi biz şunu yapacağız, bunu yapacağız diyerek beklenti içine koymayalım. Sizler sahada iyi niyetle mücadelenizi verin başarı kendiliğinden gelecektir.


Bu maçta kaybedilen iki puanı bir kenara bırakarak çarşamba maçında Balıkesir maçından üç puan almanın hesaplarını yapmalıyız.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız