FİNAL MAÇLARINI NEDEN KAZANAMIYORUZ?

  • 18.02.2013 00:00

 

Bir türlü final maçlarını kazanamıyoruz. Yıllardır bu geleneği bir türlü bozamadık. Bu stresi kaldıramıyoruz. Neden? Sorusu yıllardır bir türlü cevap bulamıyor. Bir galip gelmiş olsak zirveye sımsıkı sarılabileceğimiz maçların sonucu bizleri hep üzmüştür.


Geçen hafta zorda olsa kazanmasını bilen ve en azından futbol oynayarak galip gelen bir takım izledik. Bu maçta ne yazık ki bunu göremedik. Bir maçta galip gelmek için rakibinden çok koşman ve mücadele etmen gerekir. Bunları rakibin senden iyi yapınca üç puanı alır gider. Bizde arkasından böyle bakarız.


Galibiyeti istemek için önce futbol oynamak gerekir. Bunu ne yazık ki bu maçta göremedik. İyi dediğimiz oyuncuları sahada tanıyamaz olduk. Göze batan hiçbir oyuncunun olmaması düşündürücü bir olaydır. Takım olarak çok kötü bir oyun sergiledik.


Oğuz hocanın oynanan oyuna seyirci kalması ve oyuna müdahalede geç kaldığı unutulmamalıdır. Yaptığı geç oyuncu değişiklikleri yine skoru değiştiremedi. Şuursuzca bir oyun anlayışı ve iki pas yapamayacak kadar aciz bir takım görüntüsü verdik.


Doldur boşalt şekilde gol aramak bize yakışmayan bir oyun anlayışıdır. Topu rakip sahaya taşıyacak bir oyuncumuz olmadı. Rakibin oyun anlayışı gereği uzun toplar ile gol aramanın bir faydasını göremedik. Bir şans golü bulmak için verilen çabalar ne yazık ki boşa çıktı.


Maç boyunca yüzde yüz bir tek net pozisyon bulamadık. Oynadığımız oyun ve sahada gösterdiğimiz mücadele ile hak ettiğimiz bir yenilgi aldık desek çok doğru olur.  


Rakip Kartal bizden daha çok istedi. Bence hak ettiği üç puanı aldı diyebiliriz. Oğuz hocanın maç sonu bu yenilgi ilk iki hedefimizi sıkıntıya soktu. Ama ilk altı’ya kesin gözü ile bakıyoruz.

Söylemindeki ikilemi anlamış değilim. Sonuç ne olursa olsun ligin sonuna kadar zirve hedefimiz devam ediyor demesini beklerdim. Ayrıca oynanan oyundan memnunum demesine anlamak mümkün değil. Bizler acaba başka bir maç mı izledik diye kendime sorma gereği hissettim.


Rakip oynadı biz sadece izledik. Bu oyundan bence hiç kimsenin memnun olmadığı bir gerçektir.

Maçı kaybetmemize rağmen futbolculara en ufak bir tepki göstermeyen binlerce taraftarımız takımlarını alkışlayarak destek olmuşlardır.


Bu taraftarın bu davranışı ilerleyen haftalar için umarım futbolcularımıza moral olur ve bir daha kendi sahamızda bu şeklide bir yenilgi ile karşılaşmayız. Rize maçında alınacak üç puan ancak bu yenilgiyi unutturur.


İYİ HAFTALAR…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız