“STRES DOLU ON BEŞ DAKİKA”

  • 11.02.2013 00:00

 

 

Nefeslerin tutulduğu ve son dakikaların geçmek bilmediği stres dolu bir maç daha hatırlamıyorum. Üç puana ulaşmak hiç de kolay olmadı. Bu kadar baskı sonucu yenilecek bir kaza golü her şeyin altüst edebilirdi.

 

Yine mi? berabere kalacağız korkusu bunun en büyük sebebidir. Hakemin bitiş düdüğü ile haftalardır görmek istenen ve özlenen bu güzel tablonun devam etmesi gerekir.

 

Haftalardır aldığımız puanlara rağmen bu kadar istekli ve arzulu bir takım izlememiştik. Maçın son beş dakikasında rakibin golü bularak umutlanması ve skoru koruma telaşımız sonucu sıkıntılı anlar yaşamamıza neden olmuştur.

 

İki hafta önce yenilen son dakika golü ile kaybedilen iki puanda futbolcular önemli dersler çıkarmış olacaklar ki bu defa skoru korumasını bildiler. Zor da olsa galip gelmek ve üst sıralar da yer bulmak insanın iştahını kabartıyor.

 

Artık bu saatten sonra oyunu değil skor tabelasındaki sonuca bakmak gerektiği düşüncesindeyim. Yapılan yeni transferleri nokta olarak değerlendirmek gerekir.

 

Topu kaybeden oyuncunun kaybettiği topun arkasından koşarak tekrar o topa sahip olmak için verdiği mücadeleyi görmek alışık olmadığımız olaylardır.

 

İşte bu mücadeleyi görmek için uzun zaman bekledik. Oyuncu bazında o iyi, bu kötü şeklinde değerlendirme yapmaktansa her mevkisi bir dişli gibi çalışan bir takım olunca izlemeğe değer bir takım oluyoruz.

 

Haftalar geçtikçe alınan iyi sonuçlar bir anda sıralamadaki değişen dengeler tribünlerin dolmasına ve taraftarımızın beklentilerinin artmasına neden olmuştur. Bu tablo alışık olduğumuz fakat sonunu bir türlü getiremediğimiz bir tablodur. Bu nedenle sabır içinde ve oluşabilecek her sonuca saygı duyarak kalan maçlarımıza bakmalıyız.

 

Zorlu ve stres dolu maçlar daha yeni başladı. Her maçı ayrı düşünmek durumundayız.

Futbolcu sahada, taraftar tribünde görevini yaparsa bu maçta olduğu gibi iyi ve güzel sonuçlar yanımızda olacaktır.

 

Kartal maçında da bu maçta yaşanan güzelliklerin tekrar yaşanmasını tek isteğimizdir.

 

İYİ HAFTALAR…..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız