Ligler başlamalı mı ?

  • 11.05.2020


Bir süredir corona virüsü nedeniyle oynanamayan liglerimiz Haziran ayının 12 sinden itibaren başlayacak.
Kalan 6 haftayı çabucak bitirip şampiyonları ilan etmenin planları yapılıyor.
Bu arada da spor medyasında liglerin oynatılıp oynatılmaması ile ilgili birçok tartışma ve yorum programları gerçekleştirildi.
Hepsine zaman ayırmaya çalıştım.
Bu programlarda dikkatimi çeken bir şey oldu .
Her kes kendi tavuğunun peşinde.
Kimi liglerin bu sıralama ile tescil edilmesi gerektiğini kimi ise şampiyonluk ve düşme potasındaki takımların kendi aralarında play off oynaması gerektiğini, bir bölüm ise şampiyonluk ve küme düşmenin bu sezon olmaması gerektiğini belirtti.
Bakıldığında bu yorumları yapanların hepsi kendine göre haklı.
Federasyonda nasıl bir yol izleyeceğine karar veremediği için belli bir süre sadece basın açıklamaları ile spor kamuoyunu bilgilendirmekle yetindi.
Onlarda haklı üzerlerindeki siyasi baskıya göre mi hareket etsinler veya geldikleri camiaya laf mı anlatmaya çalışsınlar yoksa sporcu sağlığını mı düşünsünler ev en önemlisi kaybedilecek olan maddi kazanca mı yansınlar.
Bilindiği gibi liglerin oynaması ile ilgili kararın ardından Sağlık Bakanlığı sorumluluk federasyona aittir açıklamasında bulundu.
Yani kısacası topu Nihat Özdemir ve ekibine  attı.
Eh ligimizde 12 Haziran da başlayacak.
Seyirci alınmayacak, kısıtlı sayıda basın mensubu maçları izleyecek, herkes maskeli olacak, sosyal mesafeye dikkat edilecek amaaa sıkı durun oyuncular ve hakemler de maske ve sosyal mesafe kuralı uygulanmayacak.
(süper lig ve alt liglerde bazı oyuncularda virüs testi pozitif çıkanlar olduğu açıklandı ve bu virüs iyileşsen dahi tekrarlama riski olan bir hastalık) Aldığım bilgiler kulüplere de bu konuda çok sağlıklı bilgi verilmediği yönünde.
Yani federasyon da şimdilik kalan maçlarda kesin olarak nasıl bir statü uygulayacak karar verebilmiş değil.
Açıklanan tarih 12 Haziran ve herkes bir birine soruyor ligler başlamalı mı diye…
hadi hayırlısı..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.