17 Ağustos,un 20.yılında

  • 18.08.2019 00:00

 

Sene “İKİBİNONDOKUZ”... Marmara depreminin yirminci yılı...Günlerden “CUMARTESİ”... Bir gün önce “CUMA” hutbesinden de hatırlatıldı...Dinledik...”ORADAYDIK”...
“GÜVENLİ BİR HAYAT İÇİN AFETLERE HAZIR OLALIM”...”Okuyoruz”...
“Mümin , Allah’ın takdirinin muhakkak gerçekleşeceğine iman eder.Ama aynı zamanda tabiat olaylarının , ilahi düzen ve kanunlar gereği, sebep-sonuç ilişkisi içerisinde meydana geldiğini de idrak eder. Çalışmayı ve sebeplere sarılmayı terk edip’Allah’ın dediği olur’diyerek kolaycılığa kaçmaz. TABİATA ZARLI ADIMLAR ATARAK,GÖZ GÖRE GÖRE AFETİ DAVET ETMEZ. İŞİNİ SAĞLAM YAPAR. Her türlü tedbiri alır.Maddi ve manevi sebeplerin tamamına başvurduktan ve sorumluluğunu yerine getirdikten sonra Rabbine TEVEKKÜL EDER. Peygamber Efendimizin ifadesiyle’ÖNCE DEVESİNİ BAĞLAR,SONRA TEVEKKÜL EDER’ “....
Evet dostlar... Gelelim bugüne...Hepimiz işimizi iyi yapmalıyız... En iyisini... Markalara dikkat etmeliyiz...Ticarettede, siyasettede,bayramdada, seyranda da verdiğimiz sözleri tutmalıyız...Dikkatli olmalıyız...Her şey para değil...Saygı önemli...Tabiata saygı, insana saygı...Helalleşme önemli... 
Konu ile ilgili bir söz de “DİB”den...Bakın “ERBAŞ” Hoca ne diyor ?...”İŞİNİ SAĞLAM YAPMAMAK BİR KÖTÜLÜKTÜR. BU KÖTÜLÜĞE HEPİMİZ ENGEL OLACAĞIZ.”... Değil mi?
“BOLU” nun deprem dosyası yeniden açılmalıdır... Deprem gerçeği hiç unutulmamalıdır...Siyasiler ise hiç afetleri  unutmadan söz vermelidir... Değil mi?..
Ve bugünün bir hatırlatması Da ...”SEL”...”Ya”z yağmuru yine vurdu SELE TESLİM” mi?...
Ve merkez medyadan “GAZETELER” den...Manşetlerden...”İSTANBUL’U SEL ALDI”...”İstanbul afeti”...”RANT POLİTİKALARIYLA BETON DENİZİNE DÖNÜŞEN İSTANBUL’DA SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ”...”Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Alt Geçit Çarşısı’nnı su bastı. “...vb.
Ve “BOLU” sosyal medyamızdan da benzer “HABERLER”...”Belediye2den meteorolojik uyerı”...”VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE”... ”BOLU BELEDİYESİ’NDEN ÖNEMLİ UYARI”...”EVLERİ SU BASTI VATANDAŞ ÇARESİZ”...
Ve yine son olarak da hepimize 16.08.2019 “CUMA HUTBESİ” nden...”Okuyoruz”...
“...Afetlere karşı bilinçli ve hazırlıklı olalım. DEPREM HEYELAN VE SEL RİSKİ OLAN BÖLGELERE EV İNŞA ETMEYELİM. Ailemizi afet ve acil durumlar hakkında bilgilendirelim. İlkyardım eğitimi, bilgi ve  DESTEK İÇİN yaşadığımız şehrin AFAD İL MÜDÜRLÜKLERİNE MÜRACAAT EDELİM. “ mi?..
“KALBİ  TEŞEKKÜRLER” ...
SEVGİLİ ANNEMİZ “İLHAN COP”UN VEFATI NEDENİYLE UZAKTAN YAKINDAN CENAZEMİZE BİZZAT İŞTİRAK EDEN. TAZİYELERİNİ TELEFONLARLA, MESAJLARLA İLETEN ACIMIZI PAYLAŞAN TÜM DOST VE YAKINLARIMIZA  TEŞEKKÜRLER. MEKANI CENNET OLSUN. ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.
Mustafa Cop.18.08.2019.BOLU.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız