Uğur Dündar'dan beyaz etcilere destek.

  • 30.09.2018 00:00

 SN.“ UĞUR DÜNDAR”DAN “BEYAZ ET”CİLERİMİZE  “YİNE”GÖNÜLLÜ DESTEK  Mİ?..  

“ TAVUK”… “ BEYAZ ET ÜRETİCİLERİ… “SAĞLIKLI ET PLATFORMU”…” PİLİÇ”…”ZAM”…”FIRSAT”
Bugünlerde medyada en çok tartışılan “ZAM” haberlerinin ilgi çeken sözcükleri değil mi dostlar …
Evet okumaya devam… 2006 DAN BUGÜNE…
Önemli cümleler…” BEYAZ ET ÜRETİCİLERİ FIRSATÇLIK MI YAPIYOR ? “… Kaynak. “sözcü gazetesi”nden …” okuyoruz”…Okumayanlarda lütfen okusun… Paylaşıyoruz kamuoyumuzla da efendim… Değil mi?...
“ fahiş zam ve fırsatçılık iddialarına karşın  Beyaz Et Sanayicleri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği( BESD-BİR) Başkanı Sait Koca , bu söylemlerin bilgisizlikten kaynaklandığını savunarak “2BİZİM DOLARI BAHANE EDİP fiyatları yükselttiğimizi söylemek tamamen yanlış. Üretimi, maliyet artışları ve diğer faktörleri bilmeden yorum yapıyorlar . Yem fiyatlarında DOLARA BAĞLI OLARAK CİDDİ ARTIŞLAR  yaşandı. YURT DIŞINDA FİYATLAR ARTINCA YERLİ MISIRIN FİYATI DAHİ YÜKSELDİ. Yem, tavukçuluk sektöründe maliyetin yüzde 702ni oluşturuyor. Sadece yeme değil , karton kutulara , ürünü sardığımız  ambalaja  ve ürünü içine koyduğumuz STRAFOR köpüklere bile ZAM GELDİ. Fırsatçılık yaptığımız yok. 2 ay  öncesine kadar para kazanabiliyorduk ancak şu artan maliyetleri bile tam olarak fiyatlara yansıtamadık. 
EVET ZAM YAPTIK AMA HALEN SATTIĞIMIZ FİYATLAR MALİYETİN ALTINDA. “…
ALTI ÇİZLEBİLECEK ÇOK ÖNEMLİ CÜMLLELER… BİR SANAYİCİNİN AĞZINDAN DA EKONOMİNİN BUGÜNKÜ DURUMU BU MU DOSTLAR ?...
Yine aynı konuda bu yazıdan sonra yine “SÖZCÜ” DE YAZILAN AYNI KONUDA BİR ÖNEMLİ YAZARDAN BİR YAZI DAHA VAR… LÜTFEN ONU DA OKUYALIM DOSTLAR… “ tavuk”… Yılmaz ÖZDİL’den… DEĞİL Mİ…
Biz her tarafi dinlemeye okumaya çalışıyoruz…PAYLAŞIYORUZ…
Bugünlük de bu kadar… LÜTFEN OKUYALIM…
“bu MEMLEKET HEPİMİZİN “…
SAYGILARIMIZLA.
30.09.2018.BOLU.
Mustafa COP( Bolu GAZETCİLER CEMİYETİ Üyesi Gazeteci Yazar / İŞLETME UZMANI )
SELAM VE m u h a b b e t l e …

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Buket ÇETİNER
    Buket ÇETİNER
    18.01.2013 16:00

    Tebrik ederim Hilal Hanım yazılarınızı beğenerek okuyoruz. Ailecek çok seviyoruz. Başarılarınızın devamını dilerim. Bir sonraki yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız