GEÇMEDİ BOR'UN PAZARI SÜRELİM ARABAYI MAVİ SALONA

  • 6.04.2012 00:00

 

“KONFERANS” … Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’nden Sayın,Beyhan SAYIN,

“BOR ELEMENTİ,BOR’un KULLANIM ALANLARI,BOR’UN DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE Kİ KONUM VE GELECEĞİ” konulu KONFERANS...

Tarih.05,04.2012 , Saat.14…YER.AİBÜ/KÜLTÜR MERKEZİ/Mavi Salon…

“Zaman yönetimi” DERSİ ALDIK… Zamanında “ORADAYDIK”…

“AFİŞ” güzel… O da orada yerinde duruyordu…Birkaç meraklı öğrenci de soruyordu…

“DAVETLİ”Öğretim elemanları herhalde “KONFERANS”ın iptalini biliyordu…YOKDU…

“KÜLTÜR MERKEZİ” GÖREVLİLERİ DE SAĞOLSUN “konu” ya tepeden bakıyorlardı…Yoğun işleri dolayısıyla “ÖZÜR” DİLEMEYİ BİLE UNUTMUŞLARmıyDI…

ÖZÜR…Başımız sağolsun…

“Geçti borun Pazar…Sür eşeği niğdeye” Mİ…”Eğitim Şart”…

Hayırlısı…Gittik…İLGİSİZLİĞİ gördük…İlgililere iletilir…

Bu girizgahtan o kadar yoldan sonra biz de konuyu “GOOGLE” AMCAYA SORDUK…

Konu önemli… ‘ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ”…”Boren”

   “Boren'in Tarihçesi

    Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN), Türkiye'de ve dünyada bor ürün ve teknolojilerinin geniş bir şekilde kullanımını, yeni bor ürünlerinin üretimini ve geliştirilmesini teminen değişik alanlarda kullanıcıların araştırmaları için gerekli bilimsel ortamı sağlamak, bor ve ürünlerini kullanan ve/veya bu alanda araştırma yapan kamu ve özel hukuk tüzel kişileri ile işbirliği yaparak bilimsel araştırmaları yapmak, yaptırmak, koordine etmek ve bu araştırmalara katkı sağlamak amacıyla 18.06.2003 tarihli ve 25142 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 4865 sayılı Kanun’la kurulmuştur. Enstitü, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ilişkili kuruluşudur.

Enstitü, Enstitü Başkanı ve 1. Dönem Yönetim Kurulu üyelerinin 7 Kasım 2003 tarihinde atanmalarıyla birlikte teşkilatlanmaya başlamış, kuruluş çalışmaları ilk Enstitü Başkanı Erk İNGER’in yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yaptığı ODTÜ Uzay ve Havacılık Bölümünün bir odasında yürütülmüştür.

Nisan 2004 tarihinden itibaren ilk hizmet binası olan ODTÜ Merkez laboratuvarının bir bölümünde fiili çalışmalara başlanmıştır. 2007 Ağustos ayına kadar bu binada çalışmalarını sürdüren Enstitü, bu tarihten itibaren halen faaliyetlerine devam ettiği Mülga Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü (EİE) hizmet binasının 10. katına taşınmıştır.

BOREN, kamu ve özel araştırma kuruluşları, özel şirketler ve üniversiteler aracılığı ile Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmektedir. ODTÜ Kimya Mühendisliği Laboratuvarında tahsis edilen mekânda kurulan ve çinko borat ile tarım bor üretimi gerçekleştirilen pilot tesis ile Mülga EİE Genel Müdürlük kampüs alanında yer alan atölye bünyesinde oluşturulan BOREN Ar-Ge Merkezinde ürün geliştirmeye yönelik pilot tesis kurma çalışmaları devam etmektedir.

Enstitü, faaliyetlerine başladığı 2004 yılından itibaren projeler başlatmış ve önemli sayıda projenin de başarılı şekilde tamamlanmasını sağlamıştır. 2004 yılından itibaren Enstitü tarafından 160 adet proje başlatılmış, bu projelerden 109 adedi başarı ile sonuçlandırılmış, 5 adedi iptal edilmiş, 46 adet projenin çalışmaları sürdürülmektedir.” Kaynak:www.boren.gov.tr

Konferansı merakla bekliyoruz...

Geçmedi “BOR” un Pazarı…

Sürelim  Arabayı “MAVİ”Salona…Haftaya...

MUHABBETLE

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız