Akgül ; Boluspor'un yeni bir stadı olsun

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada "İlimize yeni bir stadyumun ve Boluspor tesislerin kazandırılması en büyük temennimizdir" dedi.

Akgül ; Boluspor'un yeni bir stadı olsun
20.12.2023 - 13:06
Kaynak: Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada "İlimize yeni bir stadyumun ve Boluspor tesislerin kazandırılması en büyük temennimizdir" dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milliyetçi Hareket Partisi grubu adına Gençlik ve Spor Bakanlığı 2024 Yılı Bütçesi üzerine bir konuşma yaptı. Bolu'da yıllardır çözülemeyen stad sorununu meclise taşıyan Akgül "İlimize yeni bir stadyumun ve Boluspor tesislerin kazandırılması en büyük temennimizdir" dedi.

Türk futbolunun efsane kulüplerinden biri olan Boluspor'un yeni bir stadının olması gerektiğini vurgulayan Akgül "Bolu bir futbol şehridir. Bolu'da düzenlenen köyler arası turnuvalar, amatör kulüplerimizin maçları, hemşerilerimiz tarafından büyük ilgi ve takdir toplamaktadır. Boluspor Türk Futbolunun efsane kulüplerinden biridir. Türkiye'de ikinci ligde hatta üçüncü ligde mücadele eden kulüplerimiz az önce bahsettiğim yeni stadyumlarına kavuşurken; Yıllardır 1. Ligde mücadele eden Boluspor'un yeni bir stadı olmadı. Bunun yanında altyapı ve antrenman tesisleri de yetersiz kaldı" ifadelerini kullandı. 

Akgül, Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2032 Avrupa Futbol Şampiyonasında maçların oynanacağı kentlerin arasında Bolu'nun yer almasını temenni ederek; “Ülkemizin ev sahipliğini yapacağı 2032 Avrupa Futbol Şampiyonasında, maçların oynanacağı iller arasında Bolu'nun da yer alması, ilimize yeni bir stadyumun ve tesislerin kazandırılması en büyük temennimizdir" dedi.

Bolu'nun İstanbul ve Ankara gibi iki metropol kentin arasında bulunduğunun da altını çizen Akgül: “Bolu, doğal güzelliği ve turizme açık alanları ile taraftarların ilgisini çekerek, ülkemize daha fazla taraftarın gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca; Bolu'nun Ankara ve İstanbul arasında bulunması nedeni ile bu iki büyük şehrimizin yoğunluğunu hafifletecektir" şeklinde konuştu.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız