İlhan Durak “Tanju Özcan ilan ettiği yas kararından çark etti”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak sosyal medya hesabından Tanju Özcan’ın yas kararındaki dönüşünü eleştirdi.

İlhan Durak “Tanju Özcan ilan ettiği yas kararından çark etti”
27.12.2023 - 18:47
Güncelleme 27.12.2023 - 18:49
Kaynak: Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak sosyal medya hesabından Tanju Özcan’ın yas kararındaki dönüşünü eleştirerek “Ne yas tutabilmeyi becerebildi, ne de bu aziz milletin bir ferdine yaraşır şekilde davranıp milli birlik, dayanışma ve kardeşlikle hareket edebilmeyi”dedi

Durak sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı .

“22 - 23 Aralık’ta 12 Kahraman askerimizin şehit olmasının akabinde acımızı bağrımıza bastık ama teröre teslim olmadık. PKK başta olmak üzere tüm bölücü terör örgütlerini lanetledik.

Devletimiz, kahraman şehitlerimiz toprağa verilirken milletimizin ve şehitlerimizin intikamını almak için ardı ardına operasyonlarını sürdürmeye devam etti. Devlet terbiyemiz, siyasi duruşumuz, milli birlik ve kardeşliğimizle her zaman olduğu gibi yine devletimizin yanında olduk, kahraman ordumuzun muzaffer olması için dua ettik.

Tabi bu acının üzerinden siyaset yapacak art niyetliler olacaktı, oldu da?

Tanju Özcan, şehitlerimizin toprağa düşmesinden 3 gün sonra 25.12.2023 Pazartesi günü Saat:15:20 de, 7 günlük yas ilan etti.

Yas tutmadaki niyeti halis olmayınca, siyasi hesaplarla ilan ettiği yası yarıda kesti.

Hâlbuki yas ilan ettiği 7 günlük süre 01.01.2024 Saat:15:20 de bitiyorken, ilan ettiği yasın 31.12.2023 Pazar sabahı sonlanacağını açıkladı.

Ne yas tutabilmeyi becerebildi, ne de bu aziz milletin bir ferdine yaraşır şekilde davranıp milli birlik, dayanışma ve kardeşlikle hareket edebilmeyi…

Şehitlerimizin  aziz ruhunu incitenler hesabını maşeri vicdanda verecektir.”


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız