Dikkat Çeken Tehlike

  • 26.05.2023 12:37

Çocuklarınıza güvenmek iyi bir duygu lakin kontrol etmek daha önemli.Konu bu sebeple önem arz ediyor. Koku yok lakin zararı fazlaca.

Endişe yarattı: Gençlerin kullandığı e-sigaralarda yüksek oranda kurşun çıktı.

İngiltere’nin Kidderminster bölgesindeki Baxter Koleji’ndeki öğrencilerden alınan elektronik sigaralar Liverpool’daki Inter Scientific laboratuvarında test edildi.

Times’ın haberine göre, elde edilen sonuçlar, e-sigaraların, güvenli kurşun seviyesinin iki katından ve nikel seviyesinin dokuz katından fazlasına sahip olduğunu ortaya koydu.

Araştırma ayrıca, bazı cihazların e-sıvıda ısıtıldığında parçalanan bileşikler olan karbonillerin yasal seviyesinin on katından fazlasına da sahip olduğunu buldu.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, yüksek düzeyde kurşuna maruz kalmak beynin ve merkezi sinir sisteminin gelişimini etkileyebilir. Birleşik Krallık’ta 18 yaşından küçüklere elektronik sigara satmak yasa dışıdır ancak geçen ay YouGov tarafından yapılan bir anket, 11 ila 17 yaşındakilerin yüzde 11,6’sının nikotin içeren ürünleri denediğini gösterdi.

Laboratuvar, kolejdeki elektronik sigaraların çoğunun yasa dışı olduğunu ve satıştan önce test edilmediğini de tespit etti.

“AÇIKÇA GENÇLERE PAZARLANIYOR”

Laboratuvarın kurucu ortaklarından David Lawson, “Bunların hiçbiri piyasada olmamalı, izin verilen metal seviyeleriyle ilgili tüm kuralları çiğniyorlar. Şimdiye kadar gördüğüm en kötü sonuçlar bunlar.” dedi.

Çocuklarınızla iletişiminizi olumlu tutmanızda fayda var. Empati yapıp onlara iyi model olmalı ve haz alacağı farklı kanallar oluşturmalısınız. Sanatı sporu ve kültürü mutlaka yaşam alanlarına dahil etmeliyiz.

Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız