HOCA TRANSFERİNDE GEÇMİ KALINDI?

  • 1.05.2011 00:00

Şimdi ne olacak?

bu hafta alınan galibiyetin faydası Mersin'de alınacak galibiyetle ortaya çıkacaktır. Mersin'de alınacak olası bir galibiyet Boluspor'un umutlarını son haftaya taşıyacaktır. Hüsnü Özkara'nın gelişi takımdaki stresin azalmasına neden oldumu diye sormaktan kendimi alamıyorum. Haftalardır söylediğim bu takım aşırı baskı altında oynuyor ve Levent hocanın stresi futbolculara yansıyor dememe rağmen sürekli yalanlandı. Gelinen noktada alınan galibiyetin nedeni tamamen bu olmasada takımın bu galibiyetle bir baskıdan kurtulduğu bir gerçek olarak görülmüştür. Bu sene bankasya ligi suprizlerle dolu, Boluspor'un bu kadar kötü gidişine rağmen hala sıralamada ikinciliği kovalıyor olması rakiplerinde sürekli puan kaybetmesi bu ligin son haftaya kadar süreceğini gösteriyor. Altay maçı  bazı futbolcuların oynaması için yeni teknik heyetin takım üzerindeki etkisini biraz olsun göstermiştir. Haftalardır sürekli eleştirdiğim Fabiona'nun bu maçtaki inanılmaz gayreti dikkatli gözlerden kaçmamıştır.Yanlız Murat Hacıoğlu ile girdiği gereksiz polemik sonucu gördüğü sarı kart Mersin maçında oynamamasına sebep olacak,  Landry'ninde gördüğü sarı kart sonrası Mersin maçında oynamayacak olmasıda Boluspor açısından önemli bir kayıp oldu. Beni yanıltan Levent hocanın bu takım üzerindeki etkisini farklı yorumlamak oldu. Aslında futbolcuların hiçte görüldüğü gibi hocalarına güvenmediği ortaya çıktı. Geçen hafta içerisinde yaşanan hoca arayışlarısa gösterdiki futbolcuların kalan son üç maçta hocadan çok takıma sahip çıkacak, motivasyon sağlayacak bir abi'ye ihtiyaçları olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu düşünce Hüsnü hocanın da açıklamaları doğrultusunda takımın morala ihtiyacı olduğu özgüvenlerini kazanması gerektiği söyleminden anlaşılmaktadır. Geçen hafta  Akhisar maçından alınacak bir beraberliğin  dahi nekadar önemli hale geldiği bu hafta oynanan maçlardan sonra görülmüştür.

 

           Maça ilginin oldukça az olması son haftalarda alınan başarısız sonuçların yansıması olarak görüldü.Şimdi tekrar havaya giren Boluspor Mersin maçınada farklı gözle bakmalıdır. Hocanın taktik değil moral aşılaması yapmalı, yenilmeyecek takım yoktur, düşüncesini futbolcularına hafta boyunca aşılaması gerekmektedir. Mersin takımı Boluspor'dan daha stresli maça çıkacaktır. Çünkü son maçını oynayacaktır. diğer rakiplerinde birbirleriyle maç yapacak olmasıda Boluspor'un lehine görülmektedir. Ancak Mersin maçının mutlak alınması gerektiğide bilinmelidir. iyi haftalar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • serdar deniz
    serdar deniz
    25.04.2011 01:09

    puan durumunun gec gerilmesinde hiçbir art niyet yok isteyen olursa internete atmadan gösteriyoruz

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız