İYİ FUTBOL ZOR SONUÇ!

  • 7.03.2011 00:00

      

 

           Tüm sporseverlerin haftalardır görmek istediği Boluspor bu olsa gerek diye düşünüyorum. Boluspor maça öylesine hızlı ve atak başladıki rakip Karşıyaka takımının topla buluşması neredeyse imkansızlaştı. Levent hocanın bu haftaki supriz kadrosunda Ramazan'ın ön iberoda oynaması bu maçın önemsendiğinin göstergesi idi. Her maç önemseniyordur fakat bu maçın telafisi olmayan maçlardan biri olarak görülmesi ve takımında bunu iyi algılaması neticenin Boluspor'dan yana olmasını sağladı. İki hafta alınan galibiyetten sonra yeniden zirvenin adayları arasında olmak taraftarıda memnun etti. Oynanan oyunda güzel olunca bu hafta alınan galibiyette çok fazla bahane aranmadı. Bunu neden mi söyledim anlatayım. ikinci yarının ilk iki haftasında alınan galibiyetlerden sonra konuşulan iyi oynamadan kazandık diyenler bu haftaki iyi oyundan alınan zor galibiyetin keyfini iyice sürmelidirler. Lig öyle bir hale geldiki her hafta lider degişiyor ve bu değişen ligde Boluspor'da yerini her hafta degiştiriyor. Karşıyaka maçındaki futbolcuların azmi,hırsı ve inanmışlığı devam ettiği sürece bu takım Denizli maçındanda galibiyetle döner. Bazen oynamadanda kazanmanın keyfini yaşamak ve yaşatmak gerekirki bunuda zaten zaman zaman yapıyoruz. Ligin başında Denizli bu ligi açık ara götürür diye yazdığımız ve söylediğimiz zamanlarda herkes aynı söylemi yineliyordu. Bugün geline noktada farklı bir tablo ortaya çıktı. Bu nedenle geç kalınmış birşeyin olmadığı bu ligde köprünün altından daha çok sular akacaktır.

 

               Havanın yağışlı olması maçın zor geçeceginin habercisi gibi olsada Boluspor oynadığı oyunla bu kaygıları boşa çıkarmasını bildi. Bu kadar zor bir sahada rakibe oyun kurma fırsatı vermeden oynanılan oyun Boluspor'un yarıştan kopmayacağının göstergesi idi. Bu yağışlı havada tribünlerinde dolması taraftarında zaman zaman kaybolan inancını geri getirmeye başladı.Takım kadrosunun levent hoca tarafından her hafta gözden geçirilmesi hatalı tarafların araştırılması ve kadronun ve oyun düzenin rakibe göre yapılması bu hafta işe yaradı.Fabiona'nunda son üç haftadır oynamaya başlaması Boluspor'a birşeyler katmaya başladı. Topu beklemeden topu araması, hamleleri işte görmek istediğimiz fabiona dedirtti. Bu hafta takımın en iyisi Erdem'di ancak gereksiz bir ikinci sarı kartla oyundan atılmasıda Denizli maçı öncesi Boluspor açısından büyük bir kayıp olarak gözlendi. Maç oynanırken eski genel kaptan Nedret Yıldız'ın levent hocanın bulunduğu bölgeye giderek yağan yağmurda şapkasını levent hocaya vermeside dikkatli gözlerden kaçmadığı gibi aradaki buzların çözüleceğinin işareti gibiydi. Zor maçtı kolay kazanılmadı, fakat rakibede kolay pozisyonlar verilmedi. Zaman zaman Kaleci Ferhat'ın yaptığı gereksiz oyun soğutmalar ilerleyen haftalarda takımın başına iş açmaz umarım. Çünkü bu hafta levent hocayıda çileden çıkaran bir iki hareketi vardiki tribünleride kızdırmaya yetti.
 
                  Bu haftadan sonra oynanacak maçlarda enaz hasarı alarak yolumuza devam etmeliyiz. Rakiplerinde kolay maç kaybettiği haftaları lehimize kapatabilirsek istediğimiz sonuca ulaşmak hayal olmaz. iyi haftalar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız