ERKEN YENİLEN GOLLERİ NEDEN ÇIKARAMIYORUZ?

  • 20.02.2011 00:00

   İki haftadır ilk yarıda yenilen bir gol ve maçın skorunu belirleyen sonuç, rakibin attığı bir golun üstüne bu kadar rahat  yatması golden sonraki kalan dakikaları rakibin kendi lehine cevirmesi sadece rakip takıma mahsus bir olay galiba Boluspor neden böyle avantaj yakalayamıyor veya yakaldığı skorları kendi lehine sonuçlandıramıyor. Hatırlarsanız ilk yarı Giresun maçı, Rize maçı ilk aklıma gelenler bir sıfır öne geçtiğimiz bu maçlarda skoru koruyamadığımız gibi birde bu maçlardan yenik ayrıldık. Boluspor defansında zaafmı var yoksa rakiplerin uyguladığı baskıyımı kıramıyoruz. Sebep her ne olursa olsun Boluspor iki haftada çok önemli 6 puanı rakiplerine kaptırmıştır. Levent hocanın oyuna Fatih'le başlaması bence doğru bir kadro değildi. Belki topu ayağında tutacak, oyuncu eksiltecek bir oyuncu olarak   Fatih'i düşünmüş olabilir ancak beklenen olmadığı gibi Fatih'inde hata yaptıktan sonra oyundan düşmeside takımı resmen on kişi bıraktı. Boluspor'un en büyük sıkıntısı orta sahasının olmaması diyebilirim. Bence defansın yenilen gollerde fazla hatası yok, çünkü orta sahanın yeterli olmaması defansın hucuma destek vermesini gerektiriyorki bu da kontratak oynayan rakibe şans veriyor.  Bu kadar kolay yenilen golde rakibin kapanarak oyunu kendi lehine cevirmesine neden oluyor. Kapanan defansı açma konusunda taktik geliştiremeyince maçın skorunu belirlemiş oluyorsun. Bence Levent hoca elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullanmaya bakıyor. Orta saha diye taaaa... Makedonyadan aldığımız oliver pee top ayağına gelirse oynamaya çalışıyor, rakibten top çalma, adam eksiltme gibi yeteneklerden yoksun olunca bu futbolcuyu kim izledide aldı bu takıma getirdi sorusunu tribünlere sorduruyor. Devre arasında alınan futbolcuların neden alındığı, alındı ise neden oynamadığı ayrı bir araştırma konusu olsada bu futbolcuların Boluspor'a birşey katmayacakları görülüyor.  Samsun takımıda çok iyi oynayarak Boluspor'u yenmemiştir. Erken bulduğu golü, kalan seksen dakikada korumak adına saha içerisindeki tüm güçlerini ortaya koymuşlardır. Boluspor kötü oynadı peki Samsun iyimi oynadıda Boluspor'u yendi hayır, rakibi daha iyi gözleyen taraf maçı kazandı. Fabiano'nun haftalardır süren formsuzluğu bu maçta biraz olsun gitmiş göründü. Bilhassa ikinci yarıdaki gayreti oynama istegi Fabiano yönünde birşeylerib değiştiğini gösterir nitelikteydi. Bana göre bu maçın yıldızı Cemil diyebilirim. Levent hocanın degişiklikleri zamanında ve yerinde yapmasıda Boluspor'a istenilen sonucu kazandırmadı. Şimdi ne olacak rakiplerin yine Boluspor'u hedefin içerisinde tutmasını bekleyeceğiz. Şimdiye kadar rakipler bizi hedefe daha çok yaklaştırdı. Şimdide onların maç sonuçlarını bekleyeceğiz.

          Bu maça ilgi  Adana maçı kadar olmasada oldukça fazla idi. Maçın naklen yayınlanmış olmasıda tribünlere yansıdı. Ulusal medyanında bu maç ilgisini çekmiş olmalıki Hakan Şükür ve Ömer Üründül'ün yorumcu olarak katıldığı bu karşılaşma derbi niteliğinde oynandı. Özellikle ikinci yarıdaki Boluspor'un oyunu begenilsede birazda şansın istememesi skoru belirleyen en önemli faktördü. Bu ligde kaybedilmiş birşey olmadığı bilerek hareket etmeli ve önümüzdeki maçlara bakmalıyız. iyi haftalar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız