SKORA BAK OYUNA ALDANMA!

  • 7.02.2011 00:00

 

       Bu yazımda kötü oynadık ama kazandık diyenlere, futbolda önemli olan skordur diyorum. Hiç kimse oynanan oyuna bakmaz, skor ne ona bakar ve puan tablosunada üç puanı skor yazar. Bunu nedenmi yazıyorum! maç sonunda kötü oynadık diyenler şunu bilmeliler ki futbolda kötü oynayabilirsin ancak skora giden her yol iyi oynanmış futboldur diyorum. Adana takımı bankasya liginin hedefi olan önemli takımlarından bir tanesi, Boluspor'un Adana'yı yenmesi küçümsenmemelidir. Kaldiki bu Boluspor takımı bu oyunla oynadığı takdirde bu ligde yenemeyeceği takım yok gibi görünüyor. Devre arasında basına yansıyan bazı ünlü isimlerin transfer yapılmayışı yönetimin becerisizlikliğine bağlansada oynanan oyun ve alınan galibiyetler bunun tersi yönde gelişmeye başlamıştır. Geçen hafta Giresun kaşısında alınan galibiyetide Giresun'un kötü oyununa bağlayanlar Boluspor'un iyi oynadığını kabul etmek zorunda olduklarını bilmeliler, Yazıma neden böyle başladım, alınan galibiyetlerin rakibin kötü oyununa bağlanması  Boluspor'un şampiyonluğuna inanmış gibi görünüpte aslında hiç inanmayanların söyleminden sıkıldığımı belirtmek istedim. Bu camiada herkes kendini akıllı sanıp karşısındaki insanları aptal sanarak birşeyler anlatmaya çalışmasıda canımı sıkmaya başladı. Bazen söyleriz ya herkes kendi işini yapmalı, bilen bilmeyen futbol konusunda ahkam kesmeye mesajlar vermeye başladı. Kimileri de bu iyi gidişi baltalarcasına bazı basın organlarına sanki Boluspor'u en çok kendileri seviyormuşcasına servis yapmaya çalışması bu işleri yakından takip edenlerin gözlerinden kaçmıyor.

 

        Bu kadar ön girişten sonra güzel bir havada oynanan Adana maçının Boluspor'un trübünlerinede canlılık getirdiğini görmek taraftarında şampiyonluğa inandığının göstergesi idi. Ferhat işte Boluspor'un yıllardır özlediği trübünleri ayağa kaldıracak bir futbolcu örneği diyorum. Futbol topunu bu kadar iyi kullanan bir futbolcusu olan takım kolay kolay maç kaybetmez.FABİANO devre arası kampı geçirmediği belli oluyor. daha tam olarak hazır olmadığını oyunda kaldığı dakikalarda gösterdi. Taraftarın yogun ilgisi bundan sonraki maçlarına doping etkisi yapması tüm sporseverlerin ortak dilegi olduğunu bilmesi Fabiano 'nun anlayışına kalmıştır. Bence bu maç önemini yitirmiş önümüzdeki hafta oynayacağımız Tavşanlı maçı ve sonrasında Samsun maçlarından alınacak puan veya puanlar Boluspor'un hedefinde önemli maçlar olacaktır.
iyi haftalar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız