GEÇEN HAFTANIN STRESİNİ ALAN MAÇ

  • 9.11.2010 00:00

           
            Geçen hafta yaşanan istifalar sonucunda Boluspor'un bu maçta ne yapacağı konusunda herkesin düşünceleri farklı boyutlardaydı. Boluspor'un geride kalan 9 haftada alınan kötü sonuçların sebepleri istifa eden üç kişinin suçumuydu acaba, nedense levent hocanın bu kişilerle anlaşamamasının Boluspor'un kötü gidişinde rol oynadığı kamuoyuna yansıtılmaya çalışıldı. İşte böyle çalkantılı bir hafta yaşayan Boluspor Güngören maçına iyi başladı. Tribünlerde Boluspor'u desteklemeye gelen seyircilerin çokluğu Boluspor'a güvenin göstergesi idi. Aslında taraftar Boluspor'un bu sene o sene sloganına inanmış, takımını bu maçta yanlız bırakmamış tribünlerdeki yerini almıştır. Yarenler,1965 ve cadde 14 grublarıda bu maçta pankartları ve tezahuratları ile tribünlerden Boluspor'lu futbolcuların motivasyonu oldular.
 
 
             Maç kadrosunun göze çarpan en önemli ismi geçen hafta ilk onsekizde yer almayan Yaser'in bu maçta onbirde yer alması oldu. Yaser bu maçın bana göre en iyi isimlerindendi. İleride Yaser'le oyuna başlayan Boluspor oyundaki dengeyi kendi lehine çevirmesini bildi. Erken gelen gol Boluspor'u rahatlatan goldü. Ancak yenilen goldede hata büyüktü. Genelde yan toplardaki rahatsızlığımız bu maçtada kendini gösterdi. Atacan'ın bu toplarda stoperleri ile daha iyi uyum içerisinde olması ve onları yönlendirmesi gerekir. Ceza sahası içerisinde bu kadar rahat kafa golu attırırsan herzaman galip gelemeyebilirsin, Rakip güngören kendi saha avantajını iyi kullanan takımlardan bir tanesi, bu nedenle Boluspor'un bu maçta aldığı galibiyet küçümsenmemeli ancak çok fazlada abartılmamalıdır. Bu maçta yine Fabiona'ya deginmeden geçemiyeceğim, anladık kaliteli futbolcusun tamamda neden sahada kafana göre top oynuyorsun, ayağına top gelirse oyundasın yoksa sahada yürüyorsun bu kadar lüks diğer futbolcuların sırtına yük getiriyor farkındasındır umarım. Burak Akdiş nazar değmesin profesyonelliğin nasıl olması gerektiğini anlatan son yıllardaki sahalardaki en iyi örnek diyorum.
 
 
             Güngören maçı geride kaldı artık, seri galibiyetlerin başlangıcı bu maç olur artık bu hafta oynayacağımız Gaziantep belediye Boluspor'un iyi rakiplerinden bir tanesi olarak görüldüğünde bu maçında önemi ortya çıkıyor. Bence altı puanlık maçlardan bir tanesini oynuyoruz. Sahamızdaki maç kazanamama sıkıntısında bu maçta atarak seri galibiyetlere başlamak tüm sporseverlerin ortak fikri olmaya başladı. Boluspor'un bunu başaracak güçte olduğunu biliyorum ve futbolcularında sahada bu güçlerini göstermesini istiyorum.
 
 
             İyi haftalar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız