Futbol taraftar ile oynanır

  • 8.10.2021 12:13

 

Boluspor bu sezon yine iyi bir başlangıç yapamamanın sıkıntıları her geçen hafta daha da çok hissediyor.

Sezon başında ciddi hazırlık maçlarının olmayışı, bir kaç hazırlık maçı olsada seyirciden ve basından uzak bir anlayışla yönetilmesi sezonun Boluspor için sürprizlerle dolu olmasının hiç de şaşırtıcı olmadığını gösterdi.

Ben şahsen bu yılki transferlerden umutlu oldugumu söylebilirim.

Futbol adına sahada iyi oynayan rakibe baskı kurabilen bir takım oldugu görülsede, gol yollarında etkili ve topu iyi kullanamayan bir takım olarak ta görülüyor.

Futbolun meyvesinin gol olduğunu düşünürsek bu mevkilerde oynayan oyuncuları hafta içerisindeki idmanlarda daha verimli çalıştırmak,  eksik olan yerlerin tespit edilerek çalışmaları o yönde yapmak boluspor yararına olacaktır.

Bu sezon Boluspor yönetimi nedense seyircisiz maç oynamayı istiyor görüntüsünde olması buna basınında dahil olması ile adeta seyircisiz maçlar oynanıyor diyebilirim.

Yaklaşık iki yıldır pandemi nedeniyle seyirci açısından yokları oynayan Boluspor takımı 12. adamdan da eksik oynadığında sahadaki oyuncunun da motivasyonunu yükseltmiyor.

Sayın Abdullah Abat ve yönetimi seyirciyi sahalara tekrar döndürmek adına birşeyler yapmasının zamanı gelmiş ve geçmektedir.

Seyircisi, basını olmayan bir Boluspor şehir takımı olmaktan uzaklaştığı gibi taraftar tarafınında sempatisinide kaybedecektir.   

 

Futbol her spor dalı gibi seyirciye hitap eden bir spordur. yapılan transferler ne kadar iyi ve düzgün olursa olsun takımın ateşleyici gücü  olmakdıkça şehrin takımı olamazsın.

Abdullah Abat'ın sezon başında verdiği demeçte bu sene bu liğde son senemiz demesinin arkasındaki gerçekler insanları şimdiden kuşkuya düşürmeye başladı.

Başkan bu sözü bir üst liğ için söylemiş olabilir ancak gidişat Beypiliç Boluspor adına hiçde öyle görünmüyor. şahsen ben Boluspor,u basın olarak değil de bir taraftar olarak izliyorum.

Reha hoca gitsin mi, kalsın mı tartışmalarının içerisinde kalarak taraftarın suçlu aramasının baş aktörleri arasında yer almasıda bu gidişatın nedenidir.

Her maçtan sonra sosyal medya üzerinden Boluspor,a başkana ve yönetime,hocaya, futbolculara, tranferleri yapanlara ve hatta basına dahi tahamülsüzlüklerini gösteren futbolseverleri acilen trübunlere çekmenin yolu bulunmalıdır.

Yoksa 'körler sağırlar birbirini ağırlar' sözü bu gidişata uyan güzel bir deyiş olarak akıllarda kalır.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız