OYUNA DEĞİL SKORA BAK!

  • 19.09.2010 00:00

   Yaklaşık 40 gün sonra  sezonun ilk resmi maçında seyircisi ile buluşan Boluspor  maçın ilk dakikalarında  tutuk göründü. Rakip Tavşanlı linyit 3 yıl önce ilimizde oynanan üçüncü lige yükselme maçlarında amatör ligden üçüncü lige yükselerek üç yıl içerisinde 2.lig ve bankasya ligine yükselme başarısını göstermiştir.Taraftarların yogun ilgi gösterdiği maçta beklentinin şampiyonluk olduğu görüldü. bu maçta Boluspor, seyircisine  ilk maçın beklentisini taraftarına farklı galibiyetle yaşattı. Seyircinin mutlak galibiyet beklediğibu maç aslında teknik ekibide strese soktu. Levent hocanın seyircisi önünde oynadığı ilk maçta olası bir kötü sonuca maruz kalmamak için rakible deplasmanda oynayan bir takım gibi sahaya sürdüğü tek santraforlu ilk onbir, maçın ilk yarısındaki iki gol dışında rakip kalede fazla etkili olamadı.  Rakip Tavşanlı linyit Boluspor'un gol adamlarını iyi keşfetmiş ve oyun sistemi ile oyuna başlayınca Boluspor top yapmakta oldukça zorlandı. Boluspor en önemli pozisyonları birinci golde ferhat Kiraz'ın kişisel yeteneği ve ikinci golde Fabiona'nın israrlı takibi sonucunda yaptığı nefis ortayı iyi takip eden Ferhat'ın topu ikinci kez ağlara göndermesi ilk yarının iki önemli atağının golle sonuçlanması idi. Rakip Tavşanlı linyitsporun bu maça gelinceye kadarda  oynadığı üç maçta hiç gol atamadığınıda düşünürsek rakibin oyun gücünün çok yüksek olmadığını görürüz. Bu nedenle bu maça şampiyonluk yolunda alınan önemli bir üç puanlık maç olarak görüp rehavete kapılmamamız gerektiğinide bilmeliyiz. Bu takımda Caner'in yerinin doldurulamayacağıda bu maçta görüldü. Ferhat ve Caner'in sağlı,sollu  iyi bir ikili oluşturduklarıda gözden kaçmadı.
       Seyircininde alınacak başarılara göre tribünlere ilgisinin artacağı bu maçta görüldü. Önümüzdeki hafta samsunda oynanması gereken maçın samsunspora verilen saha kapatma cezasından dolayı henüz bu maçın nerde oyananacağı kesinlik kazanmadı. Bu maçında Adana maçı gibi Boluspor lehine sonuçlanacağını düşünüyorum. O senenin bu sene olması için oyun kadar, şans faktörününde Boluspor'un yanında olduğuda bilinmeliki, bu sene hepsi birarada olacak gibi görülüyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız