BIKTIRAN ALT YAPI MUHABBETİ!

  • 25.07.2013 00:00

 

                  Futbol  sezonu açılmadan yazmayacağım desemde görünen Boluspor yazmamı gerektirdi. Nedir bu göstermelik alt yapı hayranlığı anlamış degilim. Alt yapı,  alt yapı diyoruz demesinde alt yapının sadece Boluspor alt yapısından ibaret olduğunu sanarak demegoji yapıyoruz. Boluda faaliyet gösteren diger amatör kulüplerin alt yapı olduğunu unutarak, temelinde sadece maddiyat konusu olan alt yapı bana inandırıcı gelmiyor. Bir Emre transferi gündemi üç yıldır meşgul ediyor. Ancak sezon içerisinde Emre'den hiçbir hoca faydalanamıyor. Alt yapı tek emre'den ibaretmidir?  Diger alt yapı oyuncularına haksızlık edilmiyormu? diye sormak lazım Emre yetenekli oyuncu olabilir ancak faydalanılamıyorsa transfer tekliflerini ciddiye almak Boluspor'u yönetenlerin sorumlulugunda olmalıdır. kamuoyu baskısı ile yapılacak işler hem oyuncuya hemde Boluspor'a zarar verecektir. Yıllar önce Cengiz diye alt yapı oyuncusu Ankaragücü istedi diye apar topar profesyonel yapıldı. Şimdi Cengiz'in nerde olduğunu bilen kaç futbol adamı var, Boluspor bu oyuncudan para kazanbildimi veya Cengiz için gelecek oldumu, tabiki olmadı. Bu tür oyuncuların talipleri çıktıgında sözleşmelerinede geçmişte Gökhan Emreciksin transferinde uygulanan maddeleri ekleyerek talibi çıkan genç oyucuların transferine onay verilmelidir. Yoksa üç,beş sene sonra bu oyuncularında oynadığı kulüpleri hatırlayan çıkmaz.

                 Alt yapı demişken alt yapıdaki değişiklerin neden kim tarafından yapıldığı muamma olarak görülüyor. Görevine son verilen hocalar tekrar göreve çagırılıyor. onbeşgün önce göreve gelen İmdat hoca aniden istifa ediyor. Nedenleri soruldugunda alt yapının istenilen seviyede olmadığı söyleniyor. ve alt yapının başında olan Çetin hocamız bu konuda basına verdiği demeçte deneyimli hocalarla çalışmak istediklerini ve yerel ligde 19 yaş grubunda futbolcu bulamadıkllarını söylüyor. Çetin hocam bu işin eskilerindendir, Bolusporda görev almaıdır diyenlerdenim ancak, bulunduğu görev sayın hocamın şikayet yerinden çok icraat yeri oldugu yerdir. Sorunlar varsa yönetimle konuşarak çözüme gidilmelidir. Baştan ben söylemiştim sezon sonunda böyle olacagı belliydi türünden yaklaşımlara meydan verilmemelidir.

                 2013/2014 sezon fixtürü çekildi geçen sezon lig başlangıcını Adana demirspor ile yapmıştık bu sezonda Adana demirsporla sahamızda başlıyoruz. yapılan transferlerin, ve  Ali hocanın imtihanına bir ay gibi süre kaldı. Bolupor'un başarısı için yapılacak olan herşeyi gönülden desteklemeye devam ediyorum  başarılı sezon geçirmek dilegi ile iyi haftalar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız