• 10.03.2013 00:00

 

     Bir hakemin, futbol maçını bu kadar kötü yönetmesi, kötüden öte taraflı kararlar vermesinin nedeni ne olabilir diye maç boyunca düşündüm. Daha maçın beşinci dakikasında verdiği daha dogrusu yarattığı penaltı kararı Konya adına olumlu Boluspor adına olumsuz bir karar olarak görünsede maçın sonucunu belirleyende bir karadı. Bu penaltı atışı mükemmel kurtaran Serdar maçın kazanılmasındaki payının ne denli büyük olduğunu gösterdi. Bu anlamsız penaltı ve hakemin maç boyunca raktakım lehine gösterdiği taraflı tutumu Bolusporlu futbolcuların hırslanmasını sagladı. Aslında hakem bir anlamda kaç haftadır Bolusporlu futbolcuların yapamadığını verdiği penaltı kararı ile Boluspor'a hırs yapma imkan verdi. İşte bu dakikadan sonra görmek istediğimiz Boluspor sahadaki  yerini aldı. Mücadeleci bir takımın neler yapabileciğini taraftarına kanıtladı. geçen hafta oynanan Denizli maçının hatalarını gözden geçiren ve takım kurgusunda farklı bir kadroyu sahaya süren Oguz hocayıda kutlamak gerekir.   

    Takımda hiçbir futbolcunun yerinin garanti olmadığı görülmeliydi. Bu maçda oguz hoca istediği puanı almak adına Geçen haftanın kadrosunda savaşmasını beceremeyen futbolcularınada bir anlamda gözdagı verdi. Konya maçında futbol yoktu belki,   fakat sahada Bolusporlu futbolcuların inanılmaz mücadelesi görülmeye degerdi. Konya maçında alınan galibiyetide fazla büyütmemek lazım çünkü önümüzdeki hafta oynanacak olan Kayseri maçı dahada önem kazandı. Konya maçında alınan galibiyetin Boluspor'a yararı Kayseri erciyer maçında alınacak galibiyet ile pekişecektir.

     Az sayıdaki Boluspor taraftarının konya tribünlerinde görülmesi Boluspor         olan güvenin kaybolmadığını gösteriyor. Taraftarın futbolculara verdiği mesaj açık, sizin mücadelenizin taraftar olarak yanınızdayız, Yenilsenizde mücalenizi tribünlere gösteriniz.    saglıklı kalın