• 4.03.2013 00:00

Denizli takımı Bolu'ya beraberliğe razı bir takım olarak gelmiş tesadüfen bir gol atarsa galibiyet alırım mantıgı ile oynayan, oyunda fazla görülmeyen futbol anlayışı ile ligdeki yeri yadırganmayan Denizli takımı bir maçı daha tamamlamanın mantıgı ile oynadı.

Boluspor  geçen haftalarda kapalı sistemde oynayan takımlara karşı gösteremediği oyun anlayışının degişmemiş olduğu görüldü.

Boluspor takımı kapalı sistemde oynayan takımlara karşı bir türlü oyun geliştiremiyor.

Rakibin gol yollarını açmada sorun yaşıyor, kanatları iyi   kullanamayan bir takım görüntüsü veren Boluspor bu maçtada biraz daha iyi olsada sonuç olarak istedigini alamadı.

Ali Güzeldal geçen haftalarda yazdığım gibi doksan dakika oyuncusu olmadığını yine gösterdi. Cihan ise iyi dediğimiz haftaları aratırcasına kötü oynadı.

Oğuz hoca geçde olsa Ali ve Cihan degişikliğini yaparak takıma taze kan verdi.

Bu degişikliğin faydasınıda gördü.

Dejaunun sagdan getirdiği orta Aydın Çetin'in düzgün vuruşu ile gol olduğunda işte istenen oyun bu dedirtsede sürekliliği olmayınca rakibin işine yaradı.

Oğuz hoca takımını iyi analiz etmek zorunda olduğunu bilmeli, Ptt liginin süper ligden farklı bir lig olduğunu görmeli, Oğuz hocanın geldigi ilk haftalarda bahar havası estiren futbolcularında hocalarının güvenini boşa çıkarmaması gerektiğininde ortaya koyacakları oyun ile göstermeleri  unutulmamalıdır.

Oğuz hocanın kariyerini sorgulamak bana düşmez ama gelinen noktada Boluspor başarısı söz konusu olduğunda Bolu şehrinde yaşayan herkesin  gelmesinden memnunluk duyduğu hocanında kariyerini göstermesinin zamanı gelmiştir diye düşünüyorum.

Geçmiş yıllarda yaşanan hoca kıyımının tekrarlanması ve futbolcuların bundan ders çıkarmamasıda işin diger tarafı olarak görünüyor.

 

Gece maçı olmasına rağmen, çok fazla taraftarın rağbet etmediği bir maç olarak görülsede, başarıya endeskli bir taraftar grubunun olduğunu görmezden gelmek unutulmamalıdır.

Taraftarın ilisini çekmek futbolcuların görevi olsada son haftlara girildiğinde geçmiş yıllardayaşananlardan ders çıkarılmalıdır.

sağlıklı kalın.