SÜREKLİLİĞİ OLMAYAN OYUNUN SONUÇLARI!

  • 24.02.2013 00:00

 

      Boluspor neden istikrarlı bir oyun sergilemiyor. Anlamak mümkün degil, gerçi transferlere bakarsak iyi görünüyor.

Transfer edilen her futbolcu kendi çapında iyi futbolcular olarak görülsede transfer oldukları takıma yararlı olmada sorun yaşıyorlar Aslında Rize maçı iyi oyun sergileyen taraf özellikle ikinci yarıda Boluspordu.

Rize attığı golün üstüne yatmaya çalışsada maç sonunda başarılı olmasını bildi.

Boluspor'un en büyük handikabı ise kapalı defansı açmadaki beceriksizliği, rakip kapandığı anda Boluspor rakibin gol yollarında başarısızlığını sürdürüyor.

Tıpkı Kartal maçında olduğu gibi, Rize maçında yenilen gol ikinci yarının başlarında gelmesine ragmen doksan dakikanın sonunda gülen tarafın Rize olması, Boluspor'un şampiyonluk yolunda büyük yara almasına neden oldu.

Aslında ilk gollük pozisyon Hakan arslan'la soldan gelen atagımızda Hakan'ın biraz daha bencillikten uzak anlayışı oyununa hakim olsa daha uygun pozisyondaki dejau'ya atılan pas Boluspor'un öne geçme şansı olabilirdi.

İyi oyuncu olmanın bireysel oyunculuktan geçmediği görülmeli, özellikle futbolda takım oyununun daha başarılı sonuçlar verdiğini düşünürsek Boluspor'da takım olma ruhunun gelişmediğini görüyoruz.

Ali Güzeldal yararlı olmak için ugraşsada gücü doksan dakikaya yetmiyor.  

Yetmeyincede takımını yanlız bırakıyor.

Oguz hoca ise degişiklerde geç kalmaya devam ediyor.

Oyunu seyrederken oyundaki sıkıntıyı göremedigi görülüyor.

Belk yedekteki oyuncularına güvenmiyor olabilir, ancak oyun içerisinde ikinci bir plan kurma özelliği zayıf görünüyor.

Oyunun sıkıştığı anlarda oyunu rahatlabilecek özellikteki oyunculardan biri Ali Güzeldal olarak görülsede o da bu özelliğini güçsüzlüğü nedeniyle kullanamıyor.

      Rizede az sayıdaki Boluspor seyircisi takımlarını desteklemek amacıyla gittikleri bu deplasmandan üzgün döndüler. 

Takımlarına güvenen bu taraftar grubunun sürekli yanılgıya düşmesi  Boluspor'un hedefine olan güvenlerinide sarsmaya başlamıştır.

Sokaktaki sporseverin ve tarftarın tekrar güvenlerini kazanmak futbolcuların işi olmalıdır.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız