KARTAL BOLUSPOR'UN FUTBOLUNU ÖGRENMİŞ!

  • 18.02.2013 00:00

 

Futbolun adaleti yok, iyi oynadığında yenemiyorsan, kötü oynadıgında kazanıyorsan futbolda iyi oyun.kötü oyun olmadığı sadece skorun oldugu görülüyor. Rakiplerin bu haftayı puansız kapatmaları neticesinde Boluspor'un mutlak galibiyet paralosu ile çıktıkları Kartal maçı sporseverleri hayal kırıklığına ugrattı. Tribünlerin tamamen dolduğu bu maç skor içinde umut vericiydi. geçen hafta Samsun maçını kazanan Boluspor bu maçında favorisi idi. Ancak oynanan oyun hiçte düşünüldügü gibi olmadı. Rakip Boluspor'u iyi tahlil etmiş oyunu nasıl ve hangi futbolcuların yönlendirecegi konusunda derslerine iyi çalışmış olmalılar ki Boluspor'un atakları hep sonuçsuz kaldı. daha ilk dakikalarda Engin'in hatası ile başlayan hatalar zinciri Muhammet'le devam edince golde kaçınılmaz oldu. Bu dakikadan sonra tek kale oynayan Boluspor rakip kalede etkili olamadı. oguz hocanın oyuncu degişikliğinde geç kalmasıda skorun belirlenmesinde etkili rol oynadı. Dalmat bu maçta bekleneni veremedi kanat oyuncusu olarak Dalmat agır kalıyor. İskender ise kanat oyuncusu olmadığını anlatmak istercesine oyunda etkili olamadı. Rakip Kartal'da daha önce Boluspor'da oynamış üç futbolcu İlhan Şahin,Ferdi Başoda ve yaser Boluspor'da göstermedikleri performansı Kartal takımında göstermeleri acaba Boluspor geçmişteki transfer yanlışlarının faturasınımı ödüyor dedirtti. İlhan Şahin neredeyse iki sezon sakat geçirdi Boluspor'u rehabilitasyon merkezi olarak kullandı ve Göztepe'ye transfer oldu.  Transfer olduğu takımlarda hiçte oynamamazlık yapmadı. Dünde Boluspor'a golunü attı.  Yaser desen inanılmaz istekli oynadı, Ferdi ise alışık olduğumuz oyunu ile sahada görünsede takımı için faydalı oldu.Boluspor'luu oyuncular ise bu maçın stresini kaldıramadılar. Oysa her maçın analizini baştan kurgulamak Oguz hocanın işi olmalıydı. Rakibin zayıf taraflarında saldırı yapabilmeli rakibin oyununa göre ikinci bir planı sahada tatbik edebilmeliydi. Oysa Boluspor ne yaptı rakibin gelişigüzel futboluna katkıda bulunmak için elinden geleni yaptı. Kartalın doksan dakika boyunca nadir atakları ile kalemizde tehlike yaratıgı görülsede Boluspor rakibinin bu oyununa sadece seyirci kalabildi.

                Geçen yıllarda Boluspor nezaman hedefe yaklaşsa ne hikmetse birşeyler oluyordu. Bu senede bunun tekrarı yaşanıyor. Geçen hafta içerisinde Başkan Abullah Abat'ın twitter hesbından yatığı açıklama gündemi belirledi aslında ama fazla üzerien gidilmedi. Umarım önümüzdeki haftalarda bu olay açıklıga kavuşurda Boluspor üzerinden yapılan hesaplarıda kamuoyu anlamay çalışır. saglıklı haftalar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız