• 17.09.2012 00:00

 

             Her geçen haftanın Boluspor lehine çalışacağını yazmıştım. Bir gercek var o da Bolusporun geçmiş yıllarda yaşamış olduğu nasıl olduğu anlaşılamayan olayların muhatabı olmadıkça bu  sene başarılı olması kaçınılmazdır. İşte muhtemel rakiplerimizden olan Göztepe ile oynadığımız bu haftaki maçın boluspor lehine sonuçlanması doğru adımlar atıldığının göstergesi oldu. Aslında bu maçtan alınacak olası bir puan kaybını bekleyenlerde vardı. Bu galibiyet önce onları hayal kırıklığına ugrattı. kişilerin Boluspor üzerinden muhalefet yaparak kime zarar verdikleri geçmiş yıllarda görüldü. Bu nedenle hep bir arada Boluspor'a destek vermenin güzelliği tribünlere de yansıyacaktır.

              Bu hafta Boluspor sahada çok istekli oynadı. İsteyerek oynamanın sonucunuda üc golle almasını bildi. İlk galibiyetin  kendi sahamızda olmasıda, iç saha sıkıntımızı yok etmeye başlamıştır umarım. Serhat hocanın ilk onbir kadrosunda beklenen bazı isimler olmasada, ikinci yarının ilerleyen dakikalarında oyuna giren Ali Güzeldal, İskender Alın ve Emre kılınç bu takımda kadro sıkıntısının olmadığını gösterdi. Hatta ilerleyen haftalarda sakatlıklarda bittiğinde formanın aslan agzında olduğu görüldü. Büyük ümitlerle alınan Ali ve İskender'in hazır olduğunda kimlerin oyundan kesileceğide şimdiden merak konusu olmaya başladı. Aslında tüm futbolcuların ferformansının iyi olması bir takım için iyi olsada hocanında ilerleyen haftalarda yedek ve kadro dışı kalan oyunculara vereceği  önemide takım olmanın özelliğini ortaya koyacaktır.

             Cafercan her nekadar bu maçın kurtarıcıs isede, Bence Alp bu maçta takımın eniyisi olarak görüldü. Hem defansıf, hemde ofansif yönü ile takımda herzaman olması gerektiği görüldü. ilk maçında bu yana devamlı yükselen grafiğini bu hafta zirveye taşımasını bildi. Kademe zamanlaması, arkadaşları ile uyumu, abartısız futbolu ile yerinin oyuncusu olduğunu gösterdi. Sezon başındaki  transfer sıkıntılarını tamamne atmış oynadığı kulübün menfaatlerine odaklanmış bir oyuncu görüntüsü kendisinede fayda sağlayacaktır. Dejau ise Veli'yi sahadan silmekle kalmadı, maç sonunda kırmızı kart görmesinede neden oldu. Veli gibi geçen senenin Bolusporda sevilen oyuncusu, bu sezon hizmet ettiği kulübünde geçen yıldan daha zayıf göründü. Her futbolcunun verimli olacağı kulüp vardır. Veli için bu kulüp Boluspordu, ancak o profesyonelliği ön planda tutarak Göztepeyi tercih etti. maç sonunda yapmış olduğu saldırganlık ise tamamen anlaşılmazdı. Maç sonu Onur Bektaş'ın açıklamaları olmasa Veli'nin agbetuya saldırdığını düşünüyorduk. Onur Bektaş Takip gazetesi muhabiri Fahri Gündüz'ün Veli'ye sözlü saldırıda bulunduğunu söylediğinde inanmak istemedim. Boluspor önemli bir maçta almış olduğu galibiyetin böyle bir tartışmanın gölgesinde kalması hoş görünmedi.

             Bu maç önümüzdeki hafta oynayacağımız samsun maçının provası olur ve samsun Kartal deplasmanların puanla döneriz iyi haftalar