YÖNETİMİN İCRAATLARI BAŞLADI

  • 6.06.2010 00:00

               Boluspor yönetimi işbaşı yaptı. Önce Boluspor'un Teknik heyeti ve ardından altyapının başına getirilen Selahattin Konrat'in belirlenmesi bu sezon hem yukarıda hem de altyapıda iddaalı olacağımızın ilk sinyallerini verdi. Yalnız şu var ki Levent hocanın başarılı olması tek başına yetmeyecek. Bundan sonra yapılacak transferler daha da önem kazanacaktır. Bence teknik heyetin içerisine kendi içimizden bir antrenörün eklenmesi Bolu'da yaşayan antrenörlere de heyecan katacaktı fakat bu senede gerçekleşemedi.  Başkan Emin Semercioğlu'nun bu sezon şampiyonluğa oynayacak bir takımın oluşması için elinden geleni yapacağından kuşkum yok. Transfer komitesinin tümü özveri ile çalışmaya başladı. Kendi işlerini dahi bir kenara bırakarak tüm mesailerini transferlere ayırmaları başarılı olmak istediklerinin kanıtı gibi görülüyor. 

                Geçen yılın başarılı oyuncularından Erman Ergin ile anlaşma yolunda olmaları bence Boluspor adına iyi bir transfer olarak bakılmalı çünkü geçen sezon özellikle ikinci yarı en iyi çıkış yakalayan futbolculardan bir tanesi idi. Yönetim bu yıl yapacakları transferlerde ince eleyip sık dokumalıdır. Özellikle otuz yaş üzeri oyuncuların transferlerinde daha dikkatli olunmasında geçmiş sezonlar ders olmalıdır. Boluspor'a gelecek oyuncuların ilk önceliği kendi başarılarından çok takım başarısına uyum sağlayabilecek futbolculardan kurulu olmasıdır. Bu yılın tüm sorumluluğu Levent hocanın sırtına yüklenmelidir. Transferleri yaparken teknik heyetin olmazsa olmazları dikkate alınmalıdır. Boluspor belirleyeceği kadrosunda alt yapıdan mutlaka oyuncu bulundurmalıdır. Her yıl yapılan onlarca transferlerin Boluspor'a çok fazla bir şey vermeyeceği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle Selahattin hoca ile başlayan bu yeni dönemde alt yapının da mutlaka başarılı olması gerektiği de ortaya çıkmıştır. 

                Başkan Emin Semercioğlu'nun bu sene transferleri 4,5  milyon veya 5 milyona bitiririm demesi transferde harcanacak bütçenin de geçen yıllara oranla daha az olduğu gözleniyor. Bu bütçe şampiyonluk yolunda yeter mi? bence yapılacak transferlerde daha dikkatli olunursa yeter. Bu sene yapılacak transferlerde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de alınacak oyuncuların mutlaka iyi bir sağlık kontrolünden geçmeleridir. Geçen sezonlar sakat futbolculardan takımın sıkıntılarını göz ardı etmeyelim.

Şimdi transferleri bekliyoruz.

İyi haftalar…


 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız