• 30.05.2010 00:00

Sevgili Emin kardeşim yeni bir haber sitesi oluşturmuş. Benimde bu işe katkım ne olur dedim, karınca kararınca Bolunun spor olaylarını kalemimizin yazdığı kadarı ile karalayıp bir nebze katkımız olsun diyerek ilkyazıma başladım.

             Bolu'da spor denilince akla ilk gelen Boluspor olunca yazılacak pek çok şey var aslında fakat ilkönce transferlerin yapılmasını beklemek lazım diyorum. Kısacası malzemeyi gördükten sonra yazı yazmayı uygun gören bir anlayıştayım. Bazıları uygun görmese de benim düşüncem Boluspor'a transfer olacaklarla ilgili değil transfer olanlarla ilgili yazı yazmak olduğu için transferlerin nasıl olması gerektiği yönünde düşüncelerimi aktarabilirim.

             Son günlerde gündeme düşen Teknik direktör arayışları yazımı yazdığım dakikalarda halen sürmekte olup sonuç elde edilmiştir. Başkan Emin Semercioğlu'nun aranılan teknik direktör profilini Köroğlu TV’de her ne kadar özetledi ise de şu ana kadar aranılan özellikte teknik direktör bulunamaması bu işe önem verdiklerini gösteriyor. Çünkü Teknik heyet bir takımın oluşmasında en önemli faktördür. Futbolcu transferleri başlamadan alınacak hoca takımın başarısında önemli rol oynadığı rakiplerimizin başarısında görülmüştür.

             Ancak konuşup anlaşmaya çalıştığımız her hocanın diğer takımla anlaştığı haberi her gün spor sayfalarına yansıyınca bu hoca işi transfer komitesini epey uğraştıracağa benziyor. Oldukça iddialı geçen bir kongreden çıkan Başkan Emin Semercioğlu yönetimindeki yeni yönetimin karalarını çabuk vererek 10 Haziran’da başlayacak transfer sezonuna anlaştığı hoca ile girmesi  yapılacak transferler ede ışık tutacaktır.  

             Bolu'da yaşayan ve sporla ilgilenen herkesin ortak sorusu bu sene Boluspor şampiyonluğa oynayacak mı? Bu günlerde en çok merak edilen ve bize de sorulan en önemli  konulardan bir tanesidir.  Bu yönetimin toleransı yoktur başarılı olmak zorundadır. Önemli olan yönetimin başarıyı ilk önce taraftara, basına anlatarak bu yönde yapılacak transferleri de inandırıcı olmalıdır. Yoksa biz şampiyon olacağız demekle şampiyon olunmadığını geçen seneler bize gösterdi. Geçmişte yapılan artılar çok olsa da yapılan küçük hatalar taraftarı, basını  birbirine düşürmeye yetti. Aslında bütün yaşananlar Boluspor'un başarısı için olduğu görülmese ortaya şimdikinden daha farklı bir tablo ortaya çıkması muhtemeldi.

              Şimdilik transferlerin oluşmasını bekleyeceğiz. Bu sene  oluşacak Boluspor takımını hep birlikte hedefte görmeyi isteyenlerden biri olarak bu sezon bizbolululara şampiyonluk yaşatalım diyorum.

Hoşçakalın...