DERS NİTELİGİNDE BİR MAÇ ANLAYANA!

  • 10.03.2012 00:00

 

Nedir bu maçın rezilliği böyle,bir maç bu kadar mı ruhsuz ve isteksiz oynanır. Boluspor takımı sanki
kazanmak için değilde öylesine bir maça çıkmış, kazansada olur kazanmasada mantığı içerisinde oynadığı oyunda seyredenleri çileden çıkarttı. Kimsenin beklemediği sonuçlar artık taraftarı çileden çıkarmaya başladaki, bununda faturasını yönetime çıkardılar. Yönetim istifa sesleri tribünlerde yankılanmaya başladığı andan itibaren, maç sonu Necip başkanın istifa kararı aldık söylemi taraftarın istegi ile birleşince ortaya beklenmedik bir durum çıktı. Yönetim bu istifa kararını bir daha düşünmeli 'dere geçerken at değiştirilmez' atasözünü hatırlatarak bunun kimseye yarar saglamayacağı, hele hele Boluspor'a yarardan çok zarar getireceği bilinmelidir. peki ne mi olmalı? Necip başkan şapkasını önüne koyarak bir daha düşünmeli ve herşeyi ben doğru yaparım, söylemi yerine biz doğruyu yaparız mantığını kamuoyuna göstermelidir.Unutmamalıki Boluspor bir spor derneğidir. İllaki hatalar olacaktır. Hataları ve güzellikleri hep beraber paylaşmanın takım oyununun bir parcası olduğunu hem görmeli, hemde göstermelidir. bu yüzden istifa kararını yönetim olarak tekrar düşünmeli ve daha sağlıklı karar verebilmek beklemeli,  acele alınmış kararların sonradan hiç söylenmemiş gibi algılanmasıda taraftarlardan beklenmemelidir. Bu maç beklendiği gibi olmamış olabilir ancak bu tür kargaşalardan zaferle çıkmanında  liderlere özgü bir davranış olduğunu  bilmelidir. Bu maçta bir kaç şey daha dikkatli gözlerden kaçmadı maç öncesi tüm Bolusporlu futbolcuların hep birlikte Cihat hocaya sarılıp öpüşmeleri güzeldi ancak Göztepeli birkaç oyuncunun dışındaki başka futbolcunun neden Özcan hocaya gitmediğide manidardı. Demekki Cihat hoca bu takımda dostluk adına izler bırakmış. Ancak Cihat hocaya gösterilen dostluğu ekmek kazandıkları takıma gösteremeyen futbolcularında neden sorusunu kendilerine sormaları gerektiğini bilmelidirler.
         Gelelim maçın kadrosuna, bu maçın esas mağlubi bence Özcan hocadır. Emre sarı kartı var, gücü yok, neden oyunda tutuyorsun. Sağbek sercan maçın başından beri aksıyor ve sen görmüyorsun. Yaptığın değişiklikler  doğru olabilir  ancak çıkan oyuncularda daha dikkatli olman gerektiği görülüyor. Aydın bu takıma gelişi sıkıntılı oldu ve bu yüzden daha başlamadan eleştirilerin hedefi oldu. Aydın'ı oyuna aldığın her dakika hem Aydın'a zarar veriyor hemde seni bitiriyor. Gomis ise ilk maçında beklentileri boşa çıkarttı. Boluspor takımı deneme takımı olmadığı artık görülmeli ve daha yararlı futbolcular bu takıma kazandırılmalıdır. Bu maç için yazılacak en iyi şey Veli,Hakan, Atacan,Cemil ve Alp'in kazanmayı arzulayan futbolcuların başında geldiğidir. önümüzdeki hafta Elazığ deplasmanında bu maçın telafisi mümkün olabilir eger futbolcular buna inanırsa...
iyi haftalar             

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • vedat
    vedat
    12.09.2011 22:26

    Hasan, Domdom Ali ,Hamide,Edip,Ömer ve daha niceleri Bolunun Renkleriydi.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız