FUTBOL OYUNUNDA İSTEMEK, KAZANMAK ADINA ÖNEMLİDİR.

  • 5.02.2012 00:00

 

                   Futbolda her  sonuç olduğu gibi bu maçtan beklentilerinde herzaman olduğu gibi umulan gibi çıkmasada oyunun bir kuralı olduğu bilinmelidir. Akhisar maçı aslında sakarya maçında alınan farklı galibiyetin tescillenmesi için mutlak galibiyet olması gereken maçlardani biri idi. olmayınca olmuyor futbol oyununda istemek, kazanmak çok daha önemli olduğunda kazanılması gereken maçlarda futbolcular maçın önemini  kavramakta güçlük çekiyorlar. Bu haftada rakiplerin puan kaybetmesi ile  alınacak galibiyetin ne kadar önemli olduğu görülsede, alınan bir puanda Boluspor açısından puan hanesine olumlu yansıdı.
                   Maçın kadrosuna baktığımda, geçen haftanın kadrosu ile  sahaya çıkan özcan hoca kazanmayı arzuluyor olsada futbolcularına iyi anlatamama sıkıntısını çekiyor gibi göründü. Kenan Özer geçen hafta oynadığı oyundan uzak futbolu ile hayal kırıklığı yarattı. Kenan ikili mücadelerden uzak futbolu ile sakatlanmaktan korkar gibi göründü. Kiralık futbolcu olması belkide oyundaki isteksizliğine  bahane ara nitelikteydi. ikinci yarıda oyuna giren Omar ise takım futbolunda uzak anlayışı dikkatlerden kaçmadı. Ceza sahası içerisinde yakaladığı pozisyonlardaki bencilliği, umarım ilk maçının stresidir diye düşünüyorum. Sağ  defans kanatında yer alan Alp ise herzaman iyi bir joker olduğunu göstersede Alp'in esas yerinin bu mevki olmadığı orta alanda daha verimli olduğu geçen haftalarda görüldü. Özcan hoca devre arası transferi Savaş'ı bir an önce yerine hazırlamalıdırki Alp gibi önemli bir jokerin Boluspor'a daha faydalı olmasını sağlamalıdır.  Bu Alp'in takımda yeri herzaman olmalıdır. Caner bu hafta hayal kırıklığı yaratan futbolcu olarak göze çarptı. Gerçi defansif yönünün olmadığını bilsekte ofansif yönü çok iyi olan bu futbolcu bu haftada inanılmaz kötü oynayarak sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. Orhan Ak ise oyunu çok ileride kabul etmesinin hatalarını kademe yapan arkadaşlarına ödetmesse kabul edlebilir oynuyor Veysel'in ise bu haftada mücadele ederek oynaması genç arkadaşlarına örnek olmalıdır. Atacan'ını son dakikalarda Şehmuz'un kafa şutunu mükemmel bir refklesle kurtarması bir puanı getiren bir kurtarıştı.
            Bu maç geride  kaldı. Önümüzdeki hafta Gaziantepbelediye maçı dahada önem kazandı. Bu maçı alarak Akhisar maçını unutturmalıyız. Bu hafta oynanacak maça daha iyi konstre olacak f sporseverlerin beklentisini boşa çıkarmayacağını umarak iyi haftalar diliyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Nuray Yiğit
    Nuray Yiğit
    11.09.2011 01:48

    Ben bolulu dglm uzun yıllar orda yaşadım bir ayağım orda belki herşey herkesin istdgi gbi mükemmel olmayabilir ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler... bolu doğa harikalarıyla, gelenek ve ananeleriyle, eğitim ögretimle büyük şehirlere kafa tutabilen biyer. nerde var bu kdr zengin kültür...

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız