• 23.01.2012 00:00

 

Boluspor Giresun maçında umduğunu buldu, ancak bu gidişatın iyi olmadığı da açıkça görülüyor. Gol yollarındaki sorunumuz hala devam ediyor.
Veysel santrafor mevkiinde yetersiz kalıyor. İstediği topları alamayınca top aramaya başlıyor. Sonrasında orta sahadan top almaya çalışan bir santraforun bir takıma ne kadar faydalı olduğuna sporseverlerin takdirine kalıyor.
Boluspor ara transferde takımı sırtlayacak bir orta saha bulamadı ve öyle görünüyor ki aradığı orta sahayı bulamayan Boluspor bu mevkide çok sıkıntılar çekecek, Geçen yıl bu ligin en fazla gol atan takımı Boluspor idi.Defans  zaaflarımızı gideremiyorduk. Bu sene defansta sıkıntı yok, gol atmada sıkıntılı olduğumuzda bir gerçek. Ferhat Kiraz'a parantez açmak gerekir, bu futbolcu geçen yıldan çok şeyler kaybetmiş gibi görünüyor, gol atıyor atmasına fakat, daha net pozisyonlardaki bencilliği de gözlerden kaçmıyor. Ferhat iyi futbolcusun ancak oynadığın futbolun takım oyunu olduğunu algılamanda fayda görüyorum. Boluspor bu maçta istediğini alsa da önümüzde önemli maçların olduğu da unutulmamalıdır. Haftaya Sakaryaspor deplasmanında iyi bir Boluspor seyretmek tüm sporseverlerin ortak amacı olacaktır.


Her hafta Boluspor üzerinden isim yapmak isteyen köşe yazarlarına sitemim olacak, artık kişisel çıkarların değil Boluspor'un peşinden koşmalıyız. Boluspor yönetimini de bunlara cevap yetiştireceğim mantalitesini de  anlamış değilim, kardeşim madem cevap vereceksin tüm olumsuz yazılara internet sayfanda yer vereceksin, olmadı bazı köşe yazarlarına cevap vermek gibi bir uygulama yapacaksan, bütün bu olanlar diğer yazarların olumsuz yazılarına destek verecektir. Boluspor başkanı ve yönetiminin Boluspor' a zarar verecek her türlü eleştiriye muhatap olarak yanıt vermesi gerekir. Basından seçme yaparak özel sohbetlerde yanından ayırmadığınız gazetecilere verdiğiniz önemli bilgilerin gazetede görülmesinden rahatsız olmayacaksınız. Kimsenin de doğru algılamasını beklemeyeceksiniz. Boluspor için samimiyetle yazı yazan tüm köşe yazarlarının bu çekişmeden bir şey anladıklarını da sanmıyorum.
Nedense bu toplumda olumsuz yazılar daha çok taraftar topluyor. Sporseverlerin  ortak amacı Boluspor olunca basında dillendirilen Boluspor üzerinden insanları karalama kampanyasını da kimse doğru değerlendiremiyor. Amaç ne üzüm yemek mi , bağcıyı dövmek mi? iyi karar vermeliyiz iyi haftalar.