HOCAMI ETKİLİ FUTBOLCULAR MI?

  • 20.12.2011 00:00

                Yeni hoca arayışlarını bir kenara bıraksakmı acaba diyorum. Osman hocada bu işi pekala götürebilir. Oynanan oyunda fazla bir degişiklik olmasada kazanma adına mücadele veren Boluspor istediginden fazlasını alabilirdi. iyi hoca kötü hoca tartışmalarına bakarak sonuca gidersek, hocalık bir takım için o kadarda önem taşımadığı ortaya çıkıyor. Bu işin asıl mimarları futbolculardır. Takımı bir arada tutacak liderlere ihtiyaç hasıl olurki, o da bir çok takımda yoktur. Bu yazımdanda şu anlaşılmasın, hoca olmadanda bu işler yürür, tabiki hayır, ben sadece şu hoca çok iyidir, bu hoca kötüdür, düşüncelerinin çok fazla geçerli olmadığının altını çizmek istiyorum. Bir takımda başarılı olmanın en önemli faktörü uyumdur. Futbolcu hoca uyumu ne kadar iyi olursa başarınında bununla orantılı olduğu bilinmelidir.

                 Bu kadar girişten sonra yeni hoca kim olacak sorusuda gündemdeki yerini hala koruyor. Metin Diyadin, Ümit Kayıhan,Yücel İdiz ve son olarak Ziya Doğan isimleri kamuoyunun merakla beklediği hoca arayışlarıdır. Bu hocalar içinde Yücel idiz birkaç adım önde olsada, Süper ligden gelecek teklifleri ön planda tutmaya çalışıyor.Devre arasına Bankasya liginde oynadığımız beş yıl içerisinde alınan en fazla puanla giriyoruz. Bu demektirki devre arası kampı sezon başı kampı kadar önem taşımaktadır. Yirmidokuz kişilik kadroyu enfazla yirmidört kişiye indirmemiz lazımki gelecek hoca kadro şişkinliğinde Cihat hocanın yaşadığı sıkıntıları yaşamasın. Her maçta onbir kişinin kadro dışı kalmasının beraberinde getireceği sorunları Boluspor kaldıramaz, kadroya giren ve girmeyen futbolcuların  savaşı hocaların başına patlar. Yönetimide zor durumda bırakacak bu tür kadro seçimleri devre arasında makul seviyelerde bırakılmalıdır.

                 Rize maçında oynanan oyun sonuç olarak iyi olsada, sonradan oyuna giren Kofi, Vedat ve orhan Ak'ın daha hazır olmadıkları görüldü.Özellikle Kofi'nin devre arasında gönderilmesi Boluspor yararına olacaktır. Bu futbolcu  sezon başında iki hazırlık maçında oynadığı oyunla Boluspor'a transfer olmuş, bende dahil tüm sporseverlerin yanılgısına neden olmuştur. Vedat ilk yarıda forma şansı bulamamış futbolculardan bir tanesi olarak ikinci yarıda oyuna girdi ancak yeterli olmadığı görüldü. Orhan Ak kumaşı iyi bir futbolcu olarak transfer edildi, ancak uzun süren sakatlığının sıkıntılarını çekiyor. sezon arasına girdiğimiz bu günlerde yapılacak transfer politikasının iyi organize edilmesi avantajlı girilen devre arası kampının iyi degerlendirilmesi gerekmektedir. saglıklı kalın. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ümit Turpcu
    Ümit Turpcu
    9.09.2011 13:26

    Durumu gidip, görüp yazan bir annenin kalemindendir bu yazı. Hiç bir neden ve bahaneye sığmayacak büyüklükte kötü bir durumun tespiti ve görev çağrısıdır ayrıca. Birileri ile bir sorunum ya da yargı ya da rencide amacım olsaydı sadece yargılamakla kalmayıp vicdanlarda ciddi bir mahkumiyet satırları okunurdu bu sayfada... Belirtmek istedim Ayşe Hanım. "Umarımla" başlayan dileğinize, içtenlikle; kendim sizin ve herkes adına" Amin" le katılırım...

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız