FERHAT FUTBOLUNLA ÖNE ÇIKMAYA BAK!

  • 21.11.2011 00:00

 

    Bu hafta Boluspor Buca’yı yenerek çıkış yapma arzusunda idi. Ancak istenilen her zaman olmadığı gibi takımdaki kazanma arzusunuda göremedik.  Cihat hoca hazır olmadığı görülen , Ferhat Kiraz ile sahaya çıkmasının bedelini  Ferhat’a ödetti. Ferhat hazır degildi ve topla buluştuğu anlarda isteksiz ve güçsüz hali oyun oynamadaki durgunluğu tribünlerin tepkisini çekti. Taraftar Ferhat’ın oyun gücünü bildiğinden  beklentisine karşılık alamadı. İşte bu taraftarda sabrı bitirdi. Maçın son dakikalarında taraftarla Ferhat’ın birbirine girmesi taraftara top atması hoş degildi. Ferhat sen futbolunla öne çıkmalısın senin saha dışı polemiklerle gündeme gelmen hoş degil, senin futbolun polemiklerinden daha önde olmalıki Boluspor senden daha fazla yararlanmalı, seyirci ile olumsuz diyologların sana faydası olmadığı gibi Boluspor adınada Zararlı olacaktır. Takımdaki ahengin bozulmasının öncüsü sen olmamalısın, kötü giden bir şeyler var ise bunlar Boluspor yararına elbetteki düzeltilmelidir. Zaten az olan taraftarın tribünlerden iyice çekilmesinin sorumlusu olarak sen görülmemelisin. Maç sonu tepkiler normal karşılanmayacak tepkiler olarak görülsede bu fitilin ateşlemesini yaparkende düşünülmesi  gerektiğinide unutmamalısın. Futbol göreceli bir oyun olduğundan tribünlerdeki heyecanıda anlamak gerektiğini unutmamalıyız, Kaptan Atacan’ın maç sonu açıklamalarında belirttiği gibi  her geçen senede seyircinin azaldığını düşünürsek  bunun nedenlerini arayıp bulmak gerekirken, bu tür olumsuzluklar tribünleri iyice boşaltmaya aday polemiklerdir.

    Bu kadar yazı umarım boşa gitmez herkes kendine düşeni alır. Pazar günü maçta birkez daha gördümki Boluspor seyircisinin tribünlerden iyice uzaklaşmış görüntüsü dikkatli gözlerden kaçmadı. Maraton tribünün de her zaman görmeye alıştığımız kalabalık taraftar görüntüsü geçmişte kalmaya başladı. Yalnız bu Boluspor’a özgü bir tablo degil, tüm Türkiyede oynanan maçlarda süper lig dahil, seyirci düşüşü  ulusal medyadada konuşulan ve yazılan en önemli konulardan bir tanesi olmaya başladı. Maç naklen yayınların etisinin bu azalmadaki yerinin çok büyük olduğu görülsede maç biletlerinin pahalılığıda önemli bir unsur olarak görülmektedir. Futbolun taraftarla oynandığını, futbolcununda bundan olumsuz etkilendiğini düşünürsek yönetimlerin acilen çözüm bulması gerektiğide  unutulmamalıdır. Bu çözümde futbolculara düşen görevide futbolcular göz ardı etmemelidir. Ben futbolumu  oynar, olmasa başka kulübe giderim mantığı geçerli degildir. Çünkü diger kulüplerinde sorunu olan bu konu futbol kamuoyunun gündeminde düşmeyecektir.

   Bu hafta Buca maçı degil, bu konu daha önemli hale geldiğinden  seyirci ve futbolcu konusunda yazmak istedim . iyi haftalar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız