MÜCADELELİ FUTBOLUN GÜZEL SONUCU

  • 3.10.2011 00:00

  Kim ne derse desin bu seneki Boluspor farklı oynuyor ve farkını da rakiplerine hissetiriyor. Sahasında maç kaybetmeyen bir Boluspor şampiyonluk yolunda başarılı olur diye yazmıştık. oynanan beş maçın üçünü sahasında kaybetmeyen Boluspor sessiz ve derinden rakiplerini ürkütmeden yoluna devam ediyor. Bazıları yine bu galibiyetlere kılıf bulmaya calışsada, iyi oynamıyor, taktik yok, tesadüfi gollerle galip geliyoruz dese de Boluspor yinede istediklerini mücadeleli futboluyla almasını biliyor. Erman Ergin,Veysel,Emre toraman,Orhan Ak gibi usta isimlerin takıma motivasyonu sağlandığında Boluspor daha da güç kazanacaktır. Kazanılan maçlarda Boluspor iki maça aynı kadroda çıkmamasına rağmen kadroya giren tüm futbolcular kaprissiz elinden geleni ortaya koyuyorlar. Cihat hoca'yıda tebrik etmek gerek, oynanan dört maçta şu oynamadı, bu oynamadı, oyun yok eleştirilerine rağmen takımın motivasyonunu sağlayarak maçlara futbolcularının enerjisini yaymasında önemli bir faktör olmasını biliyor.

      Bu maçta Boluspor yine farklı bir onsekiz ile çıktı. Her hafta takımda yer bulamayan futbolcuların daha önce Boluspor ve geldiği takımlarda ilk onbirde oynadığını düşünürsek Boluspor kadrosunda yer almanın çok kolay olmadığıda görülüyor. Caner bu hafta yine tutuktu. Ferhat benclliğini biraz aşarsa daha faydalı olacaktır. Bu maçta Atacan inanılmaz kurtarışları ile ön plana çıkmasını bildi. Sercan ise başında sargı ile adeta savaştı. Veli ve gencer uyumlu oynadılar Gencer zaman zaman ayagında topla çok oynasada kademesi iyi çalıştı Fatih Gül yine iyiler arasında idi. Talihsiz sakatlanma umarım ciddi değildir.
   Levent hocanın ise Bolu'ya stresli geldiği her halinden belli oluyordu. Adanaspor takımı Abantta kampa girdi. maç başlayıncaya kadar soyunma odasında dişarı çıkmamasıda bu gerginliğin en belirgin özelliği idi. Boluspordaki hocalığının üstüne çok fazla birşey katmasa da Bank asyadaki isminin mirasını yemeye devam ediyor.Kulüp bulmakta zorlanmayan bu tür hocaların yerine genç ve heyecanı olan hocaların takımlara gelmesi liglerin cehresini değiştireceği bir gerçektir. Geçen hafta oynadığımız
Akhisar takımı bence Adanaspor'dan daha etkili bir oyun ortaya koymuştu. Bank asya liginde çok güçlü takım olmadığı, diger takımların genelde aynı tarzda takımlar olduğu beşinci hafta sonunda alınan skorlarla görüldü.  Maça ilgi her geçen hafta azalıyor gibime geliyor. Maçların naklen yayınlanması da seyircinin stad yerine televizyonu tercih etmesinde önemli etken oluyor. Seyirci desteginden uzaklaşmaya başlayan Boluspor umarım bu destegi ilerideki maçlarda aramaz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız