YAN VE DURAN TOPLARIN RAHATSIZLIĞI!

  • 25.09.2011 00:00

 

 
             Herşey futbol oynamakla, iyi transferlerle olmuyor.Şansında olması alınan sonuçlarda yararlı oluyor.Akhisar maçının iki sıfırdan sonra düşündürdükleri geçen sene yaşanan supriz sonucun olmaması idi. geçen sezon üç.birden üç,üçe gelmesi ile sezon sonu lazım olan bir puan Boluspor'u play oftan etmişti.rakibin iki verilmeyen golü Boluspor'un hedefinde büyük yarar sağlayacaktır.Bu sezon lige şanslı başladık dersem yalan olmaz herhalde, üç maçta alınan yedi puan Boluspor için önemli puanlardır. Kendi sahamızda kaybetmediğimiz zaman bu ligde Boluspor başarılı olur.
 
               Boluspor yine farklı onsekiz ile sahay çıktı. Geçen hafta ilk onsekizde olmayan onur Türk bu hafta ilk onbirde sahadaki yerini aldı. Emre Toraman ilk onbirde idi.Cihat hoca 29 kişilik kadroyu küstürmeden idare etmesini başarıyor. Süper transferler olarak gördüğümüz son dakika transferleri takımdaki yerini almaları zamana yayılacak gibi görünüyor. Geçen hafta galibiyet golünü atan Veysel bu hafta oynamadı. Takım yine galip bitirdı. Takım ruhunu kazanabilen takımların bu ligde başarılı olabileceğini geçen sezonlarda rakip takımlarda gördük. Bu nedenle kişilere dayalı bir futbolla degil, takım oyunu oynayan futbolla başarılı olabileceğimizi sahaya yansıtırsak başarılı olabiliriz.
 
               Bu hafta oynanan maçın skorunu yine yan ve duran topların belirleyecek olması hocanın açıklamaları doğrultusunda kaçınılmazdı. Yan ve duran topların zaafını bilen rakip takımlar sürekli ortalarla gol aramaya çalışıyor. Cihat hocanın maç sonu açıklamalarında sürekli  yan ve duran topların en kolay yenilen goller olduğunu açıklaması sorunu bildiğini ancak sahadaki paylaşmanın yapılamadığını gösteriyor.yenilen gol ve  sayılmayan iki gol yan topların eseri olduğu görüldü. Hastalığı teşhis edebiliyorsak tedavi daha kolay olacaktır. Cihat hocanın bildiğini rakiplerde anlamış olacakki sürekli zaaflı bölgeden atak yiyoruz.
 
               Geçen haftanın kadrosu ile bu haftanın kadrosuna bakarsak bu hafta ilk onbirde yer alan Onur Türk geçen haftanın onsekizlik kadrosunda olmayan bir futbolcu idi. Bu hafta hem ilk onbirde yer alırken ikinci goldeki ustalığı ise gözlerden kaçmadı. Takım oyununun özelliğide kişilere bağlı futbulun değil takım oyununun ön plana çıkmasıdır. Oynanan üç haftalık maçlarda atılan gollere bakarsak tek santrafor özellikli futboldan, uzak çoklu forvet anlayışı içerisindeki futbol dikkatleri çekiyor.Her futbolcunun gol yolunda etkili olması da bunun en önemli göstergesi oluyor.
 
               Havanın güzel olması seyirciyi tribünlere çekemedi. Naklen yayınların seyirci faktörünü önemli ölçüde etkilediği görülüyor.Futbol oyununun gizli silahının seyirci faktörü olduğu bilinmekte, bu nedenle seyirciyi tribünlere çekmenin yoluda başarıdan geçiyor. Bundan sonra alınacak galibiyetler naklen yayınlara bakılmaksızın tribünlerin dolmasına neden olacaktır. Maç sonu roportajında Ferhat Kiraz'ın takım arkadaşı Fatih Gül'e yapılan çirkin tezahuratı kınaması  ise takım olma yolundaki en güzel söylemdi.
ne zaman adam oluruz kendisine yapılması istemeyen hiçbir şeyin, başkasınada aynı şeyleri yapmadığı zaman!
iyi haftalar

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız